Düzce’de servis ücretlerinin artmasından dolayı şehir içi toplu ulaşımında oluşan yoğunluk her geçen gün artıyor. Öncü TV Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, konuyu ‘Yorumluyorum’ programında ele aldı. Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin yoğunluk için yaptığı hazırlıkları ve çalışmaları aktaran Ünsal, “Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş. özellikle sabah ve akşam saatlerinde bu küçük araçların yetersiz kalmasından dolayı 10 tane büyük araç takviyesi yaptı. Önümüzdeki günlerde son rötuşlar atılıyor. İnsanlarımız artık sabah işine giderken, öğrencilerimiz okula giderken rahat yolculuk yapacak.” ifadelerini kullandı.

Düzce’de artan okul servis ücretleri, öğrencileri şehir içi toplu ulaşım araçlarını kullanmaya itti. Bu nedenle özellikle hafta içleri günlük toplu ulaşımı kullananların sayısı 22 binden 45 bine yükseldi. Bu konuyu kendisinin hazırlayıp sunduğu “Yorumlu-Yorum” programında masaya yatıran Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal,  “Düzce'deki ulaşım çilesi bitmek üzere. Geçtiğimiz haftalarda Kıbrıs'tan bir yayın yapmıştım. Orada büyük otobüslerin geleceğini söylemiştim. Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş. özellikle sabah ve akşam saatlerinde bu küçük araçların yetersiz kalmasından dolayı 10 tane büyük araç takviyesi yaptı. Önümüzdeki günlerde son rötuşlar atılıyor. İnsanlarımız artık sabah işine giderken, öğrencilerimiz okula giderken rahat yolculuk yapacak.” ifadelerini kullandı.

“BERAT” KANDİLİNİN FAZİLETLERİ NELERDİR? “BERAT” KANDİLİNİN FAZİLETLERİ NELERDİR?

Servis ücretleri yoğunluğu arttırdı

Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin öğrencilere yönelik verdiği hizmet olan 380 TL abonman kartının ekonomik sıkıntılar içinde velilere ve öğrencilere iyi geldiğini dile getiren Ünsal, “Bu yoğunluk niye hesap edilemedi? Çünkü servis fiyatları o kadar yüksek bir meblağlara çıktı ki herkes Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş.'nin otobüslerini kullanıyor. Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş, 380 lira aylık abonman kartını öğrencisine vererek ekonomik sıkıntılar içinde çözüm üretmeye çalışıyor. Geçen seneki servis fiyatları çok yüksekti, bu sene daha çok yüksek bir meblağa çıktı.” açıklamalarında bulundu.

Abonman kartı alan öğrencilerin, okula giderken ve dönerken otobüs kullanmasıyla oluşan yoğunluğun hat safhada olduğunu ve Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin bu yoğunluğu azaltmak için her türlü çabayı gösterdiklerini vurguladı.

“Araçlar boyanıyor”

Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin Düzce’ye yeni kazandırılacak 10 büyük toplu taşıma araçlarından bahseden Ünsal, “Araçlar boyanıyor, birtakım düzenlemeler yapılıyor. Önümüzdeki günlerde bu hayata geçer. Gündüz normal saatlerde yolcu dahi yok, araçlar böyle 7-8 kişiyle gidiyor. Sabah özellikle çok büyük sıkıntı vardı. Kalıcı konutlardan ve diğer bölgeden gelen insanlar için. Aynı şekilde akşam saatlerinde de.” dedi.

Ünsal, yeni yapılacak çalışmalarla ilgili emek veren herkese teşekkür ettiği konuşmasında, yeni otobüslerin geleceğini ve Düzceliler için büyük bir hizmet olacağını vurguladı.