Türkiye son yılların en büyük felaketi ile karşı karşıya kaldı. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan 7.7 şiddetindeki deprem ile  merkez üssü Elbisan ilçesi olan  7.6  şiddetindeki  , büyük bir facia neden oldu.  Binlerce binanın yıkıldığı deprem felaketinde şuana kadar, bin 665 vatandaşımız hayatını kaybederken, 11 bin 119 kişi yaralandı. 

Türkiye son yılların en büyük felaketi ile karşı karşıya kaldı. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan 7.7 şiddetindeki deprem, 10 ilde büyük bir facia neden oldu.  Binlerce binanın yıkıldığı deprem felaketinde şuana kadar, bin 651 vatandaşımız hayatını kaybederken, 11 bin 119 kişi yaralandı.

Bu facianın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm ülke genelinde 7 günlük milli yas ilan etti. Erdoğan yaptığı açıklamada, “6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle yedi gün süreyle millî yas ilan edilmiştir. Bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 12 Şubat 2023 Pazar günü güneşin batışına kadar bayrağımız yarıya çekilecektir” diyerek ülke genelinde sürecek 7 günlük milli yası duyurdu.

HABER: Savaş ARI