Düzce Gümüşova Ortaokulu öğrencileri,  “Türkiyem” adlı sergideTeknoloji ve Tasarım dersinde eğlenerek yaptıkları 100’den fazla eseri katılımcılarla buluşturdu.

Whatsapp Image 2024 05 27 At 10.54.33

Misafirlere, Türkiye’nin yöresel zenginliklerini objelerle aktaran öğrenciler, etkinlikte tasarladıkları maketlerle Türkiye’nin en önemli turistik ve tarihi mekanlarını da öğrenmiş oldu. Öğrencilerin hazırladığı Cunda adası, Safranbolu Evleri, Tuz Gölü, Mardin Ulu Cami, Topkapı Sarayı’nın maketleri sergide yerini aldı.

Whatsapp Image 2024 05 27 At 10.54.31

Gümüşova Ortaokulu’nda gerçekleşen etkinliğe, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, Çilimli Halk Eğitim Merkezi Müdür ve Müdür Yardımcısı, Gümüşova Ortaokulu Müdürü Aykut Çelebioğlu, Gümüşova Ortaokulu Müdür Yardımcısı Melih Özgirgin, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Okul yöneticileri, Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Aysun Sağdıç’ın kurdele kesimiyle serginin açılışı yapıldı.

ÖĞRENCİLER ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ ÖĞRENCİLER ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ

Whatsapp Image 2024 05 27 At 10.54.34

‘Hayal et, tasarla, üret’ sloganıyla hazırlanan eserler, tamamen geri dönüştürülebilir doğal malzemeler kullanılarak yapılmış olan minyatürleri içeriyor. Türkiye’nin en kıymetli kültürel miraslarının maketlerinin sergilendiği etkinlik, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Whatsapp Image 2024 05 27 At 11.05.00

Gümüşova Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Aysun Sağdıç, etkinlik için şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini tamamen geri dönüşüm malzemeleriyle, 100’den fazla eserle ‘Türkiyem’ adlı sergimizde sergiledik, ortaokul öğrencileriyle ülkemizi önce biz tanıyalım, tanıtalım istedik. Strafor ambalaj kartonu, ağaç kabukları, taşlar, kalan badana boyaları, fındık fabrikasının atık taşları, kırık ytong, tomruk kabukları, yapraklar, hamurlarla çalıştık.”

Haber: Tuğba AKSOY