Kurulduğu 2015’ten bu yana binlerce çocuk ve gencin tenis sporuyla tanışmasını ve kaliteli vakit geçirmesini sağlayan Düzce Tenis Kulübü (DTK), şimdi de ulusal bir organizasyonla kent tarihinde bir ilke imza atacak.

Ülkenin dört bir yanından 62 sporcu yarışacak

DTK organizasyonuyla Türkiye’nin dört bir yanından başarılı tenisçilerin boy göstereceği 14 Yaş Hafta Sonu Turnuvası düzenlenecek. 24-27 Ağustos tarihleri arasındaki önemli organizasyonda 62 sporcu en iyi olmak için ter dökecek.

2 ALTIN PUAN KAYBETTİ… 2 ALTIN PUAN KAYBETTİ…

Başvurulara yoğun ilgi

Turnuva için yoğun bir başvuru dönemi geçirdiklerini kaydeden başarılı kulübün sahibi ve baş antrenörü Akif Çavuş, “Uzun zamandır böyle bir yarışma düzenlemek için çalışıyoruz. 24 Ağustos’ta ilk yarışmayı yapacağız. Çok heyecanlı ve mutluyuz.” diyerek Düzce’de ulusal organizasyonların devam edeceğini söyledi.

Düzce’de tenise olan ilgi artıyor

Düzce’de her yaş grubunda tenise olan ilginin arttığını belirten Çavuş, “Kulübümüzde yapılan diğer etkinliklerle çocuklara spor sevgisini aşılıyoruz. Bu tür ulusal çaptaki etkinliklerle de tenise olan ilgiyi arttırmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Tenisin hakkını veriyorlar

Düzce Tenis Kulübü, toplam 4 sert zemin kort ve fitness merkeziyle sporcularına hizmet veriyor. Başarılı antrenörleri, konforlu ve temiz alanlarıyla Düzce’de sporu hakkını vererek yaptıran yerlerin başında gelen DTK sosyal alanlarıyla sporculara ve ailelerine güzel vakit geçirme imkânı sunuyor.