Projenin ilk safhasında, rallilerde kullanılan yabancı menşeili özel neticeler programının, daha kapsamlı bir versiyonu, tamamen yerli ve milli bir çalışma ile tamamlandı. Bu yeni neticeler programı, farklı versiyonlarla, baja ve offroad branşlarına da uygulandı.

Webadası Bilgi Teknolojileri ile yapılan bu çalışmaların, 2024 sezonunda tüm ulusal branşları kapsayacak şekilde genişlemesi ve yarış sonuçları ile şampiyona puan durumlarının da bu kapsamlı yazılım ile otomatik olarak açıklanması planlanıyor.

Projeyi ve yapılan çalışmaları yorumlayan Webadası Bilgi Teknolojileri kurucusu Beytullah Özenir, ‘Otomobil sporlarına gönül vermiş bir ekip olarak, TOSFED bünyesinde yaptığımız tüm çalışmalardan büyük bir heyecan duyuyoruz. Geliştirdiğimiz yazılım ile ülkemizdeki yarış organizasyonlarına değer katıyor olmak, bize büyük bir gurur veriyor.’ açıklamasını yaptı.

 TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ise, ‘Federasyonumuzu kurumsallaştırmak ve sporumuza değer katmak adına attığımız adımların, bu şekilde somut sonuçlara dönüştüğünü görmek memnuniyet verici. Otomobil sporları gibi hıza dayalı ve dinamik bir sporu, mümkün olduğu ölçüde dijital dünyaya taşımak adına, Webadası Bilgi Teknolojileri’nin geliştirdiği bu yerli ve milli yazılım sayesinde önemli bir mesafe kat ettik. Son yıllarda keyifle takip ettiğimiz sporumuzun gelişimine paralel olarak, bu ve benzeri çalışmaları daha da geniş bir kapsamda sürdürmeye devam edeceğiz.’ yorumunu yaptı.