Düzce Üniversitesi, toplumsal fayda sağlayan konularda birlikte hareket etmek amacıyla kamu kurumlarıyla iş birliğine devam ediyor.

Bu kapsamda Düzce Üniversitesi ile Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.

1-238

“ZARARLI İLE ETKİN MÜCADELE EDİLMELİ” “ZARARLI İLE ETKİN MÜCADELE EDİLMELİ”

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Sezgin Küçüktepe, Müdürlük yetkilileri ile Düzce Üniversitesi akademisyenleri katıldı.

Eğitim İş Birliği Protokolü’nü Düzce Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç imzalarken, Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü adına ise İl Müdür Vekili Sezgin Küçüktepe imzaladı.

2-253

Protokol ile Düzce Üniversitesi öğrencilerine, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri ile Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan Evlilik Öncesi Eğitim Programları’ndan faydalanabilme imkanı sunuluyor.

Protokol kapsamında, Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından; bağımlılıklar konusunda farkındalık oluşturma ve bağımlılıklarla ilgili bilgi düzeyini arttırma amaçlı Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri ile evlilik çağında olan gençlerin, evlilik öncesi süreçlerde birbirlerini iyi tanımaları, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri, etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edebileceklerini bilmelerini sağlayacak farkındalık oluşturabilme ve evliliğe iyi bir başlangıç yapabilme fırsatı sunan Evlilik Öncesi Eğitimleri gerçekleştirilecek.

3-183