ÜNİVERSİTENİN EN ÖNEMLİ BİRİMİ

Üniversitelerin hem iç işleyişini düzenlemek hem de valilik ve belediye gibi kurumlarla diyaloğunu sağlamak adına önemli bir birim olan genel sekreterlik makamında 16 yıl sonra değişim rüzgarı esti.

2006’DAN BERİ GÖREVDE…

Kurumun verimli, düzenli ve uyumlu şekilde çalışmasını sağlamaktan sorumlu Düzce Üniversitesi Genel Sekreterlik Birimi’nin 2006’dan beri yardımcı, 2012’den beri ise genel sekreter olarak başında olan Hasan Sadi Ateş’in dönemi sona erdi.

ATEŞ DANIŞMAN OLDU YERİNE YILDIZ ATANDI

Rektörlük makamınca İdari İşlerden Sorumlu Rektör Danışmanı olarak görevlendirilen 16 yıllık Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş yerine vekaleten Nihat Yıldız atandı.

REKTÖR SÖZBİR’DEN KARARLI HAMLELER

BABASI HACI MEHMET KÜÇÜK HAYATINI KAYBETTİ BABASI HACI MEHMET KÜÇÜK HAYATINI KAYBETTİ

Yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Düzce Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Nedim Sözbir’in kurumun her alanda daha iyi noktalara gelmesi ve gelişmesi adına hayata geçirdiği uygulamaların bir yansıması olan bu değişim akademik çevreler tarafından da olumlu karşılandı.

TÜM OLUMSUZLUKLARA KARŞI MÜCADELE EDİYOR

Üniversite hastanesindeki hasta değil ‘para’ odaklı hizmet, akademisyenler arası gruplaşma, dekanlıklar başta olmak üzere yönetim kadrosunun menfaat eksenli uygulamaları ve bunlar önceki rektörlerin boyun eğmesi gibi Düzce Üniversitesi’nin olumsuz anılmasına neden olan tüm yanlış girişimlere son veren Rektör Sözbir, yıllardır koltuklarını bırakmayan idarecileri de kırmadan görevden el çektiriyor.

ÖNCEKİLER SEYİRCİ KALDI, SÖZBİR GEREKENİ YAPIYOR

Türkiye’nin en genç üniversitelerinden olan Düzce Üniversitesi’nin değer üretme yolunda önüne çıkan tüm taşları tek tek kaldırmakta kararlı olan Sözbir, önceki rektörlerin yapamadıklarını yaparak adeta ‘Yönetim böyle olur’ mesajı veriyor.

DEĞİŞİM DEVAM EDECEK

Öte yandan değişimin bununla da sınırlı kalmayacağı biliniyor. Üniversite kurulduğundan ya da 10 yılı aşkın süredir üst düzey görevde olan ancak kurumun bir arpa boyu yol almasına katkı sağlamayan idarecileri mercek altına alan Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’in yenilenme hamlelerinin devamı gelecek.