Düzce ve ilçelerinde 31 Mart Yerel Seçimlerine yönelik süreç işlemeye devam ederken, siyasi partilerin aday adayları da sahneye çıkmaya başladı. Seçimlerin en hareketli geçmesi beklenen Akçakoca ilçesinde CHP’den aday adayı olması beklenen mevcut ilçe başkanı Tuğrul Abanoz ve yine Akçakoca eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak’ın isimleri ön plana çıktı.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce’nin gündemini belirleyen, Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü Ortak yayınıyla geniş kitlelere ulaşan “Yorumluyorum” programında bu konuyu masaya yatırdı

tuğrul abonoz

Tuğrul Abanoz’un,  çeşitli platformlarda, 'Özgür Özel benim arkadaşım, aday benim.' Dediğine dikkat çeken Ünsal, “Akçakoca’da AK Parti’de muhtemelen Cumhur İttifakı olursa 3 isim ön plana çıkıyor. Bir Tanesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, ikincisi Cüneyt Yemenici ve üçüncüsü Esvet Sarıoğlu. AK Parti'den veya MHP'den Cumhur İttifakı halinde seçime çıkarlarsa bunlardan bir tanesi çıkar. Akçakoca da İYİ Parti'den İlçe Başkanı Avukat Behçet Alkan aday. Hatta 2019 seçimlerinde belediye meclisi ile bin 500 oya yakın bir fark vardı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı kim olacak? CHP'nin adayı Kadir Pondul mu, Fikret Albayrak mı yoksa Tuğrul Abanoz mu? Tuğrul Abanoz diyor ki, 'Özgür Özel benim arkadaşım, aday benim' diye konuştu.

fikret albayrak-1“CHP’nin adayı Fikret Albayrak”

CHP’nin adayının Fikret Albayrak olacağının altını çizen Ünsal, “CHP'nin adayı Fikret Albayrak, ben bunu şimdiden söylüyorum ve diğer parti MHP'nin adayı da artık bu kadar aşk Okan Yanmaz olur herhalde. İlhami Caboğlu’yla ne aşkı var? Bakacağız. Partinin üst düzey yetkililerinin orada bir iskanları varmış, evleri varmış ne var ne yok onlara da bakacağız” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN