DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, teknede kucağında bir köpek bulunan kadının fotoğrafını yanlışlıkla Düzce 81 whatsApp grubu üzerinden paylaştı. Yanlışlığı fark eden Kayıkcı, hemen fotoğrafı kaldırırken, whatsApp grubundan da ayrıldığı görüldü.Kayıkcı-1

“Arkadaşımın manitası…”

Bunun üzerine konu ile ilgili Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın sorularını yanıtlayan Mustafa Kayıkcı, “Bir arkadaşımın yakınıyla mesajlaşıyorken, bana arkadaşımın kardeşinin manitasının fotoğrafını attı. Bende ‘benden kaçmaz, sen gizli tutuyorsun’ anlamında, ‘bende boş yok, benden saklama’ anlamında ona attığımı düşündüm. O arada gurubun mesajı öne çıkmış. Bende oraya atmışım. Konu bu; fotoda da görünüyor Boğaz Köprüsü. Ben yirmi senedir İstanbul’a gezmeye bile gitmedim. Sorun değil diye basını aramadım, ama yapılan çok yakışıksız ve ayıp bir şey” cevabını verdi.

Y J F

Ünsal konuyu Yorumlu-Yorum programında ele aldı

Konuyu Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu, konuşulmayanların konuşulduğu  “Yorumlu-Yorum” programında ele aldı.

“Hacı adamın böyle işlerle işi olmaz…”

Ünsal programda, “Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı bir fotoğraf paylaştı. Düzce 81 grubunda paylaştığı fotoğraf fotoğrafta bir kadın var. Bu fotoğraftaki kadın, kendi halinde duruyor ve bizim arkadaşlarımız da bu fotoğrafı haber olsun diye ekran görüntüsünü alıyorlar. Yerel basında bu haber olarak çıktı. Şimdi yani şimdi bu fotoğraftaki kadın kim, bu nasıl paylaşılıyor? ‘Bizde boş yok’ diye Mustafa Kayıkçı fotoğrafı paylaştı. Ondan sonra sildi, ama herkes ekran fotoğrafını aldı tabii. Burada yarı çıplak bir kadın fotoğrafı var, kadın kim onu bilmiyoruz. Tabii arkadaşlarımız, kendi bakış açılarına göre bunu haber yaptılar, bizde bu konuyu değerlendirmek için Sayın Mustafa Kayıkcı’ya sorduk. Mustafa Kayıkcı, bu sene umreye gitti, adam belki bir hatadır, bir eksiktir hemen yargılamanın gereği yok ki. Mustafa Kayıkcı, efendim mübarek topraklara el sürdü, ne işi olur kadınla ve kızla?  Şöyle bu ihtiyaç sahibi olan gençler olur, onlar bakar eyler, onları ihya eder, mutlu eder yani .Mustafa Kayıkcı saçlarını boyatıyor, boyatır yani insan genç görünmek ister, ama burada hemen ithamlar başladı ve ben bende böyle Kayıkcı’ya sordum. Dedim ki; ‘bu fotoğrafla ilgili çıkan haberler konusunda değerlendirmeniz var mı? Bu işin aslı nedir’ dedim. Kayıkçı bana yazmış…

Demiş Mustafa Kayıkçı; ‘Evet şimdi fotoğrafı görüyorsunuz şimdi bir kadın var, efendim bir deniz aracının üzerinde ve bir bakış var orada, şimdi arkadaşının manitası’ diyor. Adam yalan mı söylesin? Hacı adam, Beytullah’a yüz sürdü, tövbe etti, Kurban bayramından önce yalan mı söylüyor şimdi bu? Arkadaşlarımız da bilip bilmeden her şey yazılır mı? Yani biz de sorduk, insanın beyanı geçerlidir. Mustafa Kayıkcı ehli sünnet, bu manita işleri ile işi olmayan böyle mübarek bir adam.  Hacca gitti ve geldi, belki namaz kılıyordu Sultanahmet’te yani bu iş böyle yazılır mı arkadaş? Bizim arkadaşlara da ne derseniz deyin. Efendim, pek sordular mı? Bilmiyorum da ilk defa biz mi sorduk nasıl oldu Mustafa Kayıkçı? Böyle şey yapmaz, bunla işi olmaz, bu işlerle işi olmaz adam Hacı. Beytullah’a yüz sürdü, Umreye gitti. Efendim ne yapar? Esnaf Odasının arabası ile aşağı, yukarı gezer yani. Onla gezer, orada iyi bir marka araba var, onunla gezer. Açıklaması bu kamuoyunda çok dikkat çekiyordu. Sen inandın mı? Ben inandım veya inanmadım, vatandaş bunun neresinde fotoğrafa baktığı zaman. Arkadaşlar bu anlamda bir aile fotoğrafı veya başka bir şey olabilir, diye fotoğrafı buruluyorlar, görünmesin diye. Ama yani, burada ne işim vardı? Adama sorarlar. Böyle bir şey niye milletin manitasının fotoğrafı oradan oraya geziyor. Tabii o da pek anlaşılır bir şey değil, ama olmuş gruptan da çıktı. Bu arada grup bir kıymetini değerini kaybetti” ifadelerine yer verdi.

YORUMLUYORUM PROGRAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLA

KADINLARIN EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ KADINLARIN EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ