Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumluyorum programında Düzce’nin siyasetindeki gelişmeleri gündeme taşıdı. İYİ Parti’den Belediye Başkan Adayı olan Keleş’in, rakibi Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün öncülüğünde yapılan “Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi” binası önünde çektirdiği fotoğrafını sosyal medyadan paylaşmasını ‘Manidar bir fotoğraf vermiş.’ diyerek yorumlayan Ünsal, Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan’ın ise MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun toplantısına gitmemesini ‘Adam haklı’ sözleriyle yorumladı.

WhatsApp Image 2023-10-25 at 17.44.06

Düzce Belediyesi eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in İYİ Parti’den Belediye Başkan Adayı olmasının yankıları kamuoyunda devam ederken Keleş, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile yaptırılan “Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi” binasının önünde fotoğraf çektirerek sosyal medya üzerinden paylaştı. Bu durum Düzce’de siyasetin ana gündem maddesi haline gelirken, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal kendisinin sunduğu ve Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü aracılığı ile geniş kitlelere ulaşan “Yorumlu-Yorum” programında konuyu masaya yatırdı.

“Sosyal medyadan bu paylaşımı niye yaptı?”

Keleş’in paylaştığı fotoğrafı “Manidar” bulduğunu söyleyen Ünsal, “Eski belediye başkanı Mehmet Keleş sosyal medyasında bir fotoğraf paylaşmış. Fotoğrafta Düzce Belediyesi'nin başlattığı Kırım Türkleri için Kültür Evi’nin inşaatı var. Keleş orada manidar bir fotoğraf vermiş. Ne diye bu fotoğrafı verdi sormadık, ama bazı dostlar, bazı insanlar bunu bizle paylaştığında ‘İnşaat işleri daire başkanı mı, Faruk Özlü’ye biat mı etti; yani bu fotoğrafı niye verdi?’ diye tartışmalarına sebep oldu. Sosyal medyadan bu paylaşımı niye yaptı, önümüzdeki günlerde bunlar ortaya çıkar.” ifadelerini kullandı.

“Siyaset ve hayat böyle bir periyotta gidiyor”

Seçim hazırlıklarının devam ettiği şu günlerde, muhtemel iki rakip Faruk Özlü ile Mehmet Keleş’in sahadaki temaslarından bahseden Ünsal, bir esnafın kişiye göre nasıl hareket ettiği üzerinden dikkat çeken şu yorumlarda bulundu:

“Haber merkezimizden arkadaşlarımız sahaya inerek Düzceliler’e ‘Mehmet Keleş'i nasıl bilirsiniz?’ diye sordu. Görüşlerini aktaran vatandaşlar, ‘Mehmet Keleş’i biz çok severiz, İYİ Parti’den aday olmuş ama bizim ona oy vermemiz için kendisinin ya AK Parti'de ya da MHP'de olması lazım.’ şeklinde yorumda bulunmuş. Burada İYİ Parti ile AK Parti'den ve MHP'den nasıl bir oy devşirecek, nasıl bir çözüm bulacak onu bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var; bir simitçi fırınında insanlarla diyaloglarında, çözüm ve siyaset amaçlı görüşmeler yapıyor. Enteresan olan şu; o simitçi, o simitçi fırının sahibi Dr. Faruk Özlü’yü gördüğü zaman el pençe saygıda, sevgide, hürmette, samimiyette ve sadakatte eksik bir iş yapmazken, diğer tarafta aynı fırıncı, ‘Mehmet Keleş'in meclis üyesi kim olsun-olmasın’ diye sahada çalışmalar yapıyor. İşte siyaset ve hayat böyle bir periyotta gidiyor.”

mhp-gumusova-adayi-muharrem-tozan

“İlhami Caboğlu kendini sorgulasın”

“İSTİSNASIZ HER İNSANIN, HAKLARININ KORUNDUĞU BİR DÜNYA DÜZENİ UMUDUYLA” “İSTİSNASIZ HER İNSANIN, HAKLARININ KORUNDUĞU BİR DÜNYA DÜZENİ UMUDUYLA”

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun yerel seçimler öncesinde Belediye Başkanları ile yaptığı toplantıya Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan’ın katılmamasının haklı yönlerinin bulunduğunun altını çizen Ünsal, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“İlhami Caboğlu, Milliyetçi Hareket Partisi'nde belediye başkanlarını çağırdı. Birol Şahin istifa ettirildi. 4 Belediye Başkanı kalmıştı ve 4 belediye başkanından 3 tanesi gelmiş. Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan gelmemiş. Yani şimdi belediye başkan yardımcısını, MHP'den Belediye Başkan adayı gösterme noktasında duyumlar var. Muharrem Tozan’ın da İYİ Parti’den Belediye Başkan adayı olacağı söyleniyor. Muharrem Tozan’ın birçok duruşunu, takdir etmekle beraber her şeyi herkesten çok bilip dünyada doğrucu Davut gibi, ondan doğru olmayan bir model havasında oluşunu benimsemeyen bir düşüncem var.  Yani ‘herkes yanlış da sen mi doğrusun?’ derler adama.  Ama adamın doğru olduğu bir şey var. İlk seçildiği günden itibaren, Ümit Yılmaz Milletvekili, İlhami Caboğlu İl Başkanı, Gümüşova Belediyesi'nin oradaki Gümüşova OSB'de yüzde 30'a yakın bir oranda hissesi var, bu yönetimine girmesi lazım. Ama bunun müdafaasını ne İlhami Caboğlu yapabildi ne de Ümit Yılmaz yapabildi ve anlatamadılar. Önceki Vali Sayın Zülkif Dağlı döneminde bir itilaf yaşanmıştı. Netice itibarıyla Muharrem Tozan’ın yerinde olsam ben de gitmem. Adamın hakkını hukukunu belediyenin kamunun faydası olacak şekilde müdafaa etmemişsin ki, yani Yalova Kaymakamı gibi seni niye dinlesin de gelsin değil mi? Caboğlu’na karşı, Ümit Yılmaz'a karşı adam haklı orada ama kendi işlerini kendi hesaplarına uyanları en üst seviyeden neticelendirirken Belediye Başkanının hakkını müdafaa edemeyen İl Başkanın davetine katılmadığı zaman, bir şey demeye hakkın yok, katılmaz adam. Adam da haklı bence İlhami Caboğlu kendini sorgulasın.”