Düzce’de merkez ve Akçakoca dışında atık su artırma tesisi yatırımının olmaması su kaynaklarının göz göre göre kirletilmesine yol açıyor. İstanbul’un su ihtiyacının Düzce’nin Yığılca ilçesinden doğan Melen Suyu’ndan karşılanması nedeniyle Düzce Ovası’nda adeta çivi çaktırmayan İSKİ’nin ilçelere kazandırmakla yükümlü olduğu atık su tesisleri için yıllardır kılını kıpırdatmaması bu önemli sorunun kronikleşmesine yol açtı. Memleketinin ihtiyaçlarını çözmek için her kapıyı çalan CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile gerçekleştirdiği görüşme sayesinde Düzce’ye 5 Temmuz’da İSKİ heyeti gelecek. Bu güzel gelişmeyi programında değerlendiren Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce için canla başla çalışan Özcan’a teşekkür etti.

Images-3

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce’nin gündemine ışık tutan ‘Yorumluyorum’ programında yerel siyasete değindi. ‘Yerel siyasette güzel şeyler oluyor.’ diyerek söze başlayan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce’ye 5 Temmuz’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla İSKİ heyeti geleceğini kaydetti. Ünsal, Düzce’de İSKİ kaynaklı sıkıntıların ve hala hayata geçirilmeyen atık su arıtma tesisleri yüzünden yaşanan su kirliliğinin önlenmesi adına bu ziyarete önayak olan Milletvekili Özcan’ı mücadelesi için tebrik etti.

Ekrem Imamoglu R Eto Q

“Bunun bir çözüme kavuşturulması lazım”

“DÜZCE’Yİ DAHA ÇOK SEVMEYE BAŞLADIM” “DÜZCE’Yİ DAHA ÇOK SEVMEYE BAŞLADIM”

Ünsal, “Bir işletme, Düzce'de su havzası olan Asar Suyu veya Melen Suyu’na yakın bir yerde adım atacaksa Düzce Belediyesi İSKİ'ye sormadan, olur almadan yapmıyor, ruhsat vermiyor. Ben buradan İSKİ'nin yetkililerine genel müdürüne özellikle Sayın Ekrem İmamoğlu'na iletilmek üzere bir soru soruyorum; ‘Yıllardan beri plan proje, hayata geçen bir şey yok ama kanun yürürlükte.’ Sayın Talih Özcan ziyaret etti Sayın İmamoğlu'nu. Bir heyet geliyor Temmuz’un 5'inde. Allah rızası için bu heyet dahil olmak üzere ben şunu söylüyorum. Melen Suyu’nun geldiği yer Yığılca. Yığılca'da bir atık su arıtma tesisi var mı? Köylerinde var mı? Çevresinde var mı? Lağım suları oraya akıyor ve aynı zamanda kaç milyon insan bu sudan içiyor. Beni biraz eleştirdiler. Talih Özcan merakı veya Faruk Özlü merakı, bunları güzellemenin elde edebileceği birçok şey varken bir bedel ödüyor. Şu anda ödediği bedelin karşılığını görmek adına bir adım atılmış. Sayın Özcan atmış. Cumayeri’nde, Gölyaka'da, Akçakoca'da ve Düzce Merkez'de bununla ilgili bir çalışma yapılacak. İnşallah bu net olur, artı olur, faydalı olur. Yoksa İstanbul bu havzadan bu memleketin necaset suyunu içmek zorunda kalır. İstanbul, Düzce'nin ve bölgenin necaset lağım suyunu içiyor, bunun bir çözüme kavuşturulması lazım. İstanbul 16 milyon şu anda nüfusta 18 milyondan bahsediyorlar. Buna hassasiyet gösteren Sayın Özcan da, Sayın Özlü de, Sayın Albayrak da, Cumayeri Belediye Başkanı Sayın Koloğlu da, Gölyaka Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Coşkun da hakikaten bu günü bekliyor. Düzce de bugünü bekliyor. 5 Temmuz önemli. Bunu bize sağladığı için, Talih Özcan'a bu temaslarda bulunduğu için, bu mücadeleyi verdiği için teşekkür ediyorum. İnşallah burası arıtma ve diğer İSKİ’nin projeleriyle hayat bulursa biz de bir takım sıkıntılardan kurtulmuş oluruz.”

Vekil Talih Ozcandan Bas Sagligi Mesaji 115053 20231223

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;

Editör: Tuğba Aksoy