Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında 31 Mart yerel seçimlerinin ardından, ilçelerdeki devir teslim törenlerini değerlendirdi. Ünsal, Yığılca’da MHP Belediye Başkanı Adayı Rasim Çam’ın görevi AK Parti Belediye Başkan Adayı Selami Savaş’a devrederken göbek atmasını eleştirdi. Ünsal, “Selami Savaş görevi, yanında 7/24 destek veren Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Başkanı Rasim Çam’dan kazandıktan sonra, çiftetelli oynayan Rasim. Nasıl bir ayakkabı, nasıl bir kalıpsa onu anlamadık. AK Parti'ye kazandırdım diye davul zurnayla oynadı.” açıklamalarında bulundu.

‘Yorumluyorum’ programında Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendine has üslubuyla ilçelerdeki devir teslim törenlerinde neler yaşandığına değindi. Ünsal, kimi belediye başkanlarını yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik ederken, kimilerini başka parti adaylarını destekledikleri için eleştirdi.

K I L I Ç-1

“Osman Kılıç, 15 yıldır memleketine hizmet etti”

Beyköy belediye binasında devir teslim töreni gerçekleştiğini belirterek Osman Kılıç’ın aldığı oyun hizmetlerine göre düşük olduğunu vurguladı. Yeni belediye başkanının hayırlı olmasını dileyen Ünsal,  “Bugün (5 Nisan) devir teslim töreni vardı. Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, 15 yıldır memleketine hizmet etti. Büyük bir hezimetle seçimi kaybetti. Bence Osman Kılıç’a yakışmadı. Yakıştırılan sonucu ben bu kadar hizmete rağmen pek uygun görmüyorum. İnsanlar Fatih Ocak’a devretti. Hayırlı mübarek olsun.” dedi.

Muhsi̇n Yavuz-5

“Yılmaz Yıldız, belediyeyi nasıl yönetecek?”

Çilimli’deki Muhsin Yavuz’un seçim döneminde ortada bir duruş gösterdiğini ve asil davranarak seçimin kaderini değiştirmediğini vurgulayan Ünsal, şöyle konuştu: “Çilimli halkı çok asilce durdu, işin başından beri. AK Parti'yi bu hale getirenler, oralarda yoktu. 2024'te bu birçok insanın olacağını zannetmiyorum, bu hale getirenleri. Muhsin Yavuz, seçimlerde haklının karşısında, arkasında, haksızın karşısında durmanın haricinde tam ortada durdu. Milliyetçi Hareket Partisi'ne meyil etseydi, seçimi kazandırabilirdi, ama çok saygın bir duruş yaptı. AK Parti'nin adayı bu vesileyle de kazandı. Yılmaz Yıldız, belediyeyi nasıl yönetecek? Bir fotoğraf çektirdiler, Orhan Kansız o fotoğrafın tam ortasında. Bizim anlatmaya çalıştığımızda, ortaya çıkmış vaziyette. Muhsin Yavuz bugün belediyeyi 15 yıl önce sokaktan aldığı, fabrikadan işçi olarak aldığı, yanına aldığı arkadaşına ve yıllardır hizmet ettiği belediyede, armut ağacını toplayamayınca Yılmaz Yıldız itfaiyeye gönderdi. Seçim böyle kazanılıyor veya insanların gönlüne böyle giriliyor. Hayırlı olsun dilekleriyle ayrıldı, devretti. Çok asilce bir duruş. Muhsin Yavuz’u Düzce unutmayacak. Birol Şahin’i unuturlar, Erol Bayraktar'ı unuturlar, Muzaffer Yiğit'i unuturlar, ama Düzce'de asilce duran ve siyasi asaletini bozmayan Muhsin Yavuz'u Düzce unutmaz.”

S-4

“Büyük bir keyifle devretti”

Yığılca’da devir teslim töreninde MHP Belediye Başkanı Adayı Rasim Çam’ın, görevi AK Parti Belediye Başkan Adayı Selami Savaş’ın devralmasına çok sevinmesini kalıpsızlık olarak yorumlayan Ünsal, “Yığılca’da devir teslim vardı. Selami Savaş görevi, yanında 7/24 destek veren Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Başkanı Rasim Çam’dan kazandıktan sonra, çiftetelli oynayan Rasim. Nasıl bir ayakkabı, nasıl bir kalıpsa onu anlamadık. AK Parti'ye kazandırdım diye davul zurnayla oynadı. Bu kadar insanlar garip ya. Büyük bir keyifle devretti. 5 yıl yedi, içti, gezdi belediyenin arabasıyla. Ama bu arada seçim Yığılca halkına çok yaradı. Selami Savaş, ticaretten fındık parasını verirken birçok borçları ve faizleri tolere etmiş, söz vermiş. Söz yerine gelir mi gelmez mi? Bilmem, ama önemli olan insanlara bu yaradı. Fındık parası ve diğer borçların birçoğunun faizleri silindi. Orada da seçim kazanıldı, hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Rasi̇m Çam

“Dostlarınızı sahiplenmezseniz sonunuz Memlüklüler gibi olur”

3 ASİL 2 YEDEK ÜYE SEÇİLDİ 3 ASİL 2 YEDEK ÜYE SEÇİLDİ

Düşmanını dostlaştırmanın en çok kendisine zarar vereceğini belirten Ünsal, şu hikayeyle durumu anlattı: “Memlük Devleti'nin başkanına soruyorlar: ‘Bu Memlükler nasıl yıkıldı?’ Şöyle cevap verilmiş; ‘Biz dostlarımızı dost bildik, dostluk yapmadık. Düşmanlarımızı dost kazanmak için yanımıza aldık, dostlarımızı mahvettik. Düşmanlarımızı dost zannedip de onların düşmanlığından yıkıldık.’ Burada bir hakikat var. Seçim veya hayatın içinde size vefalı olan, samimi olan, yürekten olan, dostlarınızı sahiplenmezseniz sonunuz Memlüklüler gibi olur. Karşınızdaki düşmanı dostlaştırırsanız, siz biterseniz.”

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;