teknofeste hareket (1)Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST2023, Ankara’da kapılarını ziyaretçilerine açtı. Düzceli 200 genç de Düzce Belediyesi’nin organizasyonu ile TEKNOFEST2023’te yer aldı.

teknofeste hareket (4)

teknofeste hareket (2)

teknofeste hareket (6)

Düzce Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sosyal medya üzerinden düzenlenen etkinlik sonunda yapılan çekilişle TEKNOFEST2023’e katılma hakkı elde eden 200 genç, bu sabah Düzce Belediyesi önünden Ankara’ya hareket etti.

teknofeste hareket (5)

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde düzenlenen, 30 Ağustos- 3 Eylül tarihleri arasında çeşitli gösteriler ve teknoloji yarışmalarına ev sahipliği yapacak olan Ankara’ya yola çıkan gençler, teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanları, “Refik Anadol Makine Hatıraları: Uzay” Sergisi, planetaryum gösterimleri, sahne gösterileri ve çeşitli aktivitelerle eğlenceli ve kültür dolu bir gün geçirecek.