Festivalde, 2023 TEKNOFEST Orta İrtifa Roket Yarışması’nda Türkiye ikinciliği bulunan Düzce Üniversitesi’nin, akademik bilgi birikimiyle ürettiği ve geliştirdiği roketi de sergilendi. Aynı zamanda Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin (DAGEM) ürünleri, Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin tarımsal atıkların geri dönüşümünden elde ettiği ürünler, Orman Fakültesi’ndeki doğal taşlar ile yaban hayvanları, festivalin ilgi çeken çalışmaları arasında yer buldu.

Antalya Bilim Festivali’nde; Times Higher Education'ın yaptığı 2023 Dünya Üniversite Sıralamaları'nda Düzce Üniversitesi’nin, Türkiye’deki üniversiteleri arasında “Fen Bilimleri” alanında birinci, “Mühendislik” alanında da devlet üniversiteleri arasında yine birinci sırada yer aldığı bilgisi katılımcılarla da paylaşıldı.

Nitelikli Eğitim Vurgusu Yapıldı

Yine Times Higher Education'ın yaptığı ve son 50 yıl içerisinde kurulan dünyadaki en iyi üniversitelerin sıralandığı 2023 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması’nda Türkiye’de devlet üniversiteleri arasında birinci olduğu bilgisi de katılımcılara aktarıldı. TEKNOFEST’te üst üste 5 birincilik kazanan Düzce Üniversitesi’nin bilim ve teknolojideki başarılarından da söz edilerek nitelikli eğitimin vurgusu yapıldı.

Antalya Bilim Festivali’nde Düzce Üniversitesi’ni; Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Araştırma Dekanlığı’ndan Öğr. Gör. Bahar Sancar, İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Berkant Yılmaz ve Öğr. Gör. Oğuzhan Duman ile Düzce Üniversitesi öğrencileri temsil etti.

Antalya Bilim Festivali’nin açılış programına; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan katıldı.

“BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK SON YILLARDA ÇOK AKTİF DEĞİŞİMLER GÖSTERMEKTE” “BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK SON YILLARDA ÇOK AKTİF DEĞİŞİMLER GÖSTERMEKTE”