D-655 kara yolunun Beyciler Sapağı mevkiinde ikamet eden vatandaşlar trafik ve yaya güvenliği için bölgeye üst geçit yapılmasını istiyor.

Günlük hayatın bir parçası olarak iş, okul, otobüs ve pazar alışverişi gibi nedenlerle kara yolunu sık sık kullanmak zorunda kaldıklarını anlatan mahalle sakinleri, karşıdan karşıya geçerken karşılaştıkları risklere dikkat çekti.

Araçların hızla geçmesi yüzünden korkarak yola adım attıklarını aktaran vatandaşlar, kazaların eksik olmadığı bölgeye üst geçit kazandırılmasının şart olduğunu söyledi.

YOL AÇMA VE ASFALT YAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR YOL AÇMA VE ASFALT YAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Konuyla ilgili şikayetini 0 542 767 1881 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na ileten bir vatandaş, Beyciler Mahallesi sapak mevkiinde, orta refüjde yapılan peyzaj çalışmalarına atıfta bulunarak, öncelikli konunun düzenleme değil yaya güvenliği olduğunu vurguladı. Bu konuda Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’den destek isteyen mahalleli, Öncü Haber muhabirine yaptığı açıklamada, “Burası Beyciler Sapağı… Bir dünya insan burada çiçek böcekle uğraşıyor. Buranın çiçeğe ihtiyacı yok, buranın yolun karşısına geçmek için bir geçide ihtiyacı var. Otobüse binebilmek için karşıya geçmek gerekiyor, çift şerit yolu trafiğin içinde her an bir arabanın altında kalma tehlikesi ile geçiyoruz. Sayın Faruk Özlü ve Düzce Belediyesi eğer bir şey yapmak istiyorsa, sağlıkla karşıya geçebilmek için buraya bir geçit yapın, bize lazım olan çiçek değil bize lazım olan bir geçit.” ifadelerini kullandı.

Editör: Zeki Aşıkoğlu