Türkiye genelinde 4 milyon kişiye elektrik hizmeti sunan Sepaş Enerji, mağduriyet yaşanmaması için abonelerini bilgi güncellemeye çağırdı. Şirketten yapılan açıklamada aboneliklere ait kimlik ve iletişim bilgileri gibi kişisel bilgilerin doğru ve güncel olması gerektiği belirtilirken başkasının adıyla usulsüz elektrik kullanımı durumunda cezai yaptırımların söz konusu olabileceği vurgulandı. Buna göre aboneliği üzerine almadan tüketime devam eden tüketicilerin elektriği kesilerek söz konusu tüketicilere ilgili mevzuat uyarınca kesme-bağlama bedelinin 5 katı yansıtılabilir.

USULSÜZ ELEKTRİK KULLANIMINA 15 GÜNLÜK UYARI SÜRESİ SONRASI CEZA

Başkasının ismiyle usulsüz elektrik kullandığı tespit edilen abonelere, yönetmelik uyarınca 15 günlük uyarı süresinin ardından cezai yaptırımlar devreye giriyor. Kendilerine tanınan süre zarfında aboneliği üzerine almayıp usulsüz tüketime devam edenlerin enerjisi kesilirken kesme-bağlama bedelinin 5 katı yansıtılıyor. Ayrıca abonelik gerçek kullanıcı üzerine alınıncaya dek söz konusu adrese enerji verilmeyip Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında ilgili aboneliğe dair bilgilendirme yapılamıyor.

 

GÜVENCE BEDELİ İADESİ İÇİN BİLGİ GÜNCELLEMEK ŞART

"DAHA GÜZELLERİNİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM GÖRECEKSİNİZ" "DAHA GÜZELLERİNİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM GÖRECEKSİNİZ"

Yeni abonelik işleminde alınan güvence bedelinin, abonelik iptali durumunda hem iade bilgisi verilebilmesi hem de güvence bedelinin geri ödenebilmesi için bilgilerin güncel olma zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca bilgilerini güncellemeyen aboneler, “iade alınmamış güvence bedeli” ile ilgili bilgilendirmelerden de haberdar olamıyor. Bilgileri güncel olan aboneler ise iade almadıkları güvence bedeli olması durumunda bu bedeli iade alabiliyorlar.

ABONELİK BİLGİLERİ GÜNÜN HER SAATİ KOLAYCA GÜNCELLENEBİLİYOR

Sepaş Enerji aboneleri kişisel bilgilerini kolaylıkla ve güvenli şekilde güncelleyebiliyorlar. 444 5 186 telefon numaralı çağrı merkezi, www.sepas.com.tr web sitesindeki Bilgi Güncelleme butonu veya Sepaş Cebinde mobil uygulaması üzerinden günün her saati abonelik bilgilerini kontrol edip rahatça güncellemek mümkün.