Düzce’de son zamanlarda uyuşturucu kullanımı ve bağımlılık özellikle genç nüfusu tehdit ediyor. Uyuşturucunun önüne geçmeyi amaçlayan kolluk kuvvetlerinin mücadelesi art arda düzenlenen operasyonlar ve eğitim kurumlarının etrafında gerçekleştirilen sıkı denetimle devam ederken, toplumsal odaklı bilinçlendirme faaliyetleri ile de mücadele seferberliğine omuz veriliyor.

Uyuşturucudan kurtulma yolları konusunda önemli bilgiler veren Özel Çağsu Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Hüseyin Köksal, bağımlılık yapıcı maddeden kurtulmanın düşünüldüğü gibi zor olmadığını vurgulayarak, “Kendileri yapamıyorlarsa biz her zaman yanlarındayız.” dedi.  

VELİLER SERVİS ARACI İSTİYOR VELİLER SERVİS ARACI İSTİYOR

Uyuşturucudan kurtulmak isteyenlere önemli uyarı ve tavsiyelerde bulunan Köksal, “Uyuşturucu bağımlıların şunu bilsinler; uyuşturucuyu bırakmak öldürmez kurtarır, uyuşturucuyu kullanmak her an öldürebilir. Uyuşturucuyu bırakmak sanılanın aksine zor değil, yeter ki bırakmak isteyelim. Kendi başına bırakanlar da var, bizden destek alıp bırakanlar da var. Onun verdiği bir anlık rahatlıktır ama daha sonra kazandığı perişanlıktır. Hem sağlık hem adli ve hukuk açısından zarardır. Bunlarla yaşamınızı kısıtlıyorsunuz. Kullananlar bunları da değerlendirmeli.” ifadelerini kullandı.