Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün şehre kazandırdığı en büyük projelerinden biri olan modern itfaiye binası tamamlandı.

Kurumdan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir yandan yeni projelerin startını verirken, bir diğer yandan da tamamlanan projeleri tek tek hizmete açıyor.  


Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Burhaniye Mahallesi’nde kısa süre içinde inşası yapılan hizmet binasına taşındı. Şehre yakışan çalışmaları hayata geçiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin her noktasına hakim, ekip ve ekipman olarak da güçlenen yeni hizmet binası projesini, kısa sürede tamamlanmasını sağladı. Çoban mevkiinde inşa edilen yeni itfaiye hizmet binası, kentin beklentilerine cevap veren ve son teknolojilerin gereklerini yerine getiren bir yapıda tasarladı.


Yeni hizmet binasının mevkii, Düzce’nin dört bir yanına 5-7 dakika gibi kısa bir süre hesaplanarak seçildi. Yeni hizmet binasına tamamen taşınan Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, son gelen ihbarlara kolay, sıkıntısız ve belirlenen sürenin altında ulaşmaya başladığı ifade edildi.
BÖLGENİN EN DONANIMLI BİNASI


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bölgenin en donanımlı ve modern hizmet binasına sahip İtfaiye Müdürlüğü vaadi gerçekleşmiş oldu. Yeni İtfaiye Müdürlüğü, 2 bin 400 metrekare kapalı alana sahip ve 200 metreküp su deposuna sahip. 10 araç kapasitesinin bulunacağı yeni itfaiye binasında, 6 idari oda, yemekhane, yatakhane, çavuş odası, teras, dinlenme odaları, mescit, spor salonları ve misafirhane bulunuyor.”