Düzce Kent Konseyi tarafından her ayın sonlarında açılan ‘Düzce Sanat Sokağı’nın bu ay ki teması Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıldönümü oldu. Düzce Belediyesi Kent Konseyi tarafından hazırlanan stantlar ay yıldızlı Türk Bayrakları ile donatılırken, Düzce Sanat Sokağının açılışını Düzce Valisi Selçuk Aslan yaptı.

CHP'Lİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINABİLİR CHP'Lİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINABİLİR

IMG_3099

Açılış Törenine Vali Aslan’ın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen, Düzce Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber, Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

IMG_3103-1

Vali Aslan: “19 Ekim törenlerinde Düzce halkına sürprizlerimiz olacak”

Açılış töreninin ardından stantları tek tek gezerek el sanatlarını inceleyen Vali Aslan, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı olan 29 Ekim Pazar günü Anıtpark Meydanında düzenlenecek törenlerde Düzce halkını büyük sürprizlerin beklediğini ifade eden Vali Aslan,  “Türkiye genelinde Cumhuriyet coşkusu devam etmekte.  Bizde Düzce olarak son 15 günde artan program yoğunluğumuzla, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır, Düzce’nin tüm dinamikleriyle birlikte hazırlamış olduğumuz etkinlikler silsilesi devam ediyor. Sivil toplum temelli, Sanat Sokağı’nın açılışını yaptık, hepimiz mutluyuz ve heyecanlıyız. Cumhurbaşkanımızın “Türk Bayraklarıyla süslensin” çağrısına, Düzce’nin kulak verdiğini görüyoruz. Vatandaşlarımızın bu noktada duyarlılık göstermesi, bizi ayrıca mutlu etti. 100. Yıl coşkusunu, çok büyük bir gurur ve kıvançla kutluyoruz. İçimizin bir tarafında burukluk var, Gazze’de devam eden, insanlığa hiçbir şekilde sığmayan dram gerçeği, bizleri de buruk bir sevinçle Cumhuriyetimizi kutlamaya sebep olsa da bizler tarihten gelen birikimle, nice devletler kurduk. 16 tane büyük imparatorluğun devamı olan Türkiye Cumhuriyeti’nden bahsediyoruz. 100’üncü yılımız kutlu olsun, nice yüzyıllara ve bin yıllara diyoruz” diye konuştu.

IMG_3073

Ali Dilber: “Türkiye Cumhuriyeti İlelebet yaşayacak”

 Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber ise Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayacağının altını çizerek, “Öncelikle 1.yüzyılımızı, Cumhuriyetimizi kutluyorum. Gazze’de bir dram, katliam var. Onları da şiddetle kınıyorum. Sanat sokağımız her ayki etkinliklerine devam ediyor. Bu ayki sanat sokağı Cumhuriyetimizin 100.yılına denk geldiği için daha coşkulu kutluyoruz. Her tarafımızı Türk bayraklarıyla donattık. Cumhuriyetimizin 100.yılı hayırlı uğurlu olsun. Yarın da devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak. Düzceli halkımızın her tarafı bayraklarla donatmasını istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

IMG_3122

IMG_3131

HABER: Savaş ARI