Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlanmasıyla 1926’dan beri her yıl 30 Ağustos’ta ‘Zafer Bayramı’ kutlanıyor. Türk topraklarının geri alındığı gün olarak bilinen bu tarihte ülkenin çeşitli yerlerinde coşkulu etkinlikler düzenleniyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve ‘Zafer Bayramı’nın 101. yılını kutlamak için Düzce Valisi Selçuk Aslan, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve Gazeteciler Cemiyeti adına Cemiyet Başkanı İslam Keleş mesaj yayımladı.

20230810aw005210-0

“Milletçe daha güçlü bir Türkiye hedefiyle yürümekte kararlıyız”

Düzce Valisi Selçuk Aslan, ‘Bu zafer, Türk milletinin azim, inanç ve cesaretiyle tüm zorlukların üstesinden gelebileceğinin en somut kanıtıdır.’ diyerek mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Düzceli Hemşerilerim,

Yüce Milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda verdiği destansı mücadelenin zirvesini temsil eden 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimizin kahramanlık dolu tarihinin altın sayfalarından biri olan bu zafer Türk ordusunun Türk milletine armağanıdır.

30 Ağustos 1922'de, aziz milletimizin topyekûn verdiği muazzam mücadele neticesinde düşman işgaline son verilmiş, bağımsızlığımız ve vatan topraklarımız korunmuştur. Bu zafer, Türk milletinin azim, inanç ve cesaretiyle tüm zorlukların üstesinden gelebileceğinin en somut kanıtıdır.

Bugün, atalarımıza duyduğumuz minnet borcumuzu ödemek için, milli birlik ve beraberlik ruhuna uygun şekilde, ülkemizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaştırmak için azimle çalışmaktayız. Kahraman ordumuzun kazandığı zaferin ışığında, milletçe daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye hedefiyle yürümekte kararlıyız.

Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, karşılaştığımız her zorluğun üstesinden geleceğimize olan inancımız tamdır. Bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimizi daima korumak, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyabilmek için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı'mızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

WhatsApp Image 2023-08-17 at 12.02.55 (1)

“Geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlememize vesile olan bir gün”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, mesajında 30 Ağustos Zaferi’nin Türkiye Yüzyılı hedeflerine emin adımlarla ilerleyen Türk milletinin gurur kaynağı olduğunu ifade ederek şu sözleri kullandı:

“30 Ağustos zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu, vatan sevgisini ve azimle neler başarabileceğini gösteren unutulmaz bir askeri başarı ve kahramanlık destanıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 101 yıl önce başlattığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi, 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanmış, Türk milleti adına büyük bir zafer elde edilmiştir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki kahraman ordumuz, vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarmış ve bağımsızlığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugün, millet olarak bu önemli günü gururla kutluyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu zafer, Türkiye Yüzyılı hedeflerine emin adımlarla ilerleyen Türk milletinin ortak değeri ve gurur kaynağıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirildiği, geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlememize vesile olan anlamlı bir gün olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

“ÜLKENİN HASSASİYETLERİNİ SÖMÜREREK EKMEK KAZANMAYA SON VERİN!” “ÜLKENİN HASSASİYETLERİNİ SÖMÜREREK EKMEK KAZANMAYA SON VERİN!”

Erdoğan Bıyık Haber Görseli

“30 Ağustos’ta muhteşem bir zafere imza atılmıştır”

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin 101’inci yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

30 Ağustos 1922 tarihinde muhteşem bir zafere imza atılmıştır. Türk milleti, onurlu mücadelesiyle vatan sevgisinin büyüklüğünü tüm dünyaya kanıtlamıştır. Türk milletinin egemenliğini, kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırdığı ve mücadelesini nihai zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos Zaferi, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bizlere bu büyük zaferi armağan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklâl Savaşı kahramanlarını, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

İSLAM KELEŞ-1

“30 Ağustos yeniden diriliş fermanıdır”

Düzce Gazeteciler Cemiyeti adına cemiyet başkanı İslam Keleş, mesajında şu iadelere yer verdi;

“Nice büyük zaferlerle dolu şanlı tarihimizde milletimizin vatanımızı işgal edenlere karşı son sözü söylediği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümündeyiz. 30 Ağustos, asil milletimizin asla esir edilemeyeceğini, özgürlüğümüzü simgeleyen ay yıldızlı bayrağımızın gönderden asla indirilemeyeceğini ve asırlardır gök kubbemizde yankılanan ezan seslerinin asla susturulamayacağını bütün cihana ilan eden yeniden diriliş fermanıdır.

30 Ağustos Türk milletinin kararlılığının, mücadele azminin ve hür yaşama iradesinin açık bir kanıtıdır. Bu zaferle aziz milletimiz son sözünü söylemiş, Anadolu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil edilmiştir. 30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir.

Kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu büyük zaferin 101. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; milletimiz ve vatanımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyor Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.”