Düzce Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanlığı yerleşkesinde tören düzenlendi. Düzenlenen Törene Düzce Valisi Selçuk Aslan, AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz,  AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, askeri erkan, şehit aileleri, gaziler ve kurum müdürleri katıldı.

VERDİĞİNİZ PARA BUHAR OLMASIN VERDİĞİNİZ PARA BUHAR OLMASIN

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Orgeneral Arif Çetin’in günün anlam ve önemini belirten mesajları okundu.

Ekran Görüntüsü 2024 06 15 112014

Törende konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç,  “Başarılar ile dolu 185 yıllık köklü bir tarihe sahip olan jandarma genel komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgisine ve güvenine mashar olmuştur. Yerleşik kurum kültürüne ve kimliğe sahip personeli ile jandarma, üstün birlik ve silah arkadaşlığı ruhu vatandaşa insan merkezli adaletli, sevgi ve şefkatle birleştirici ve kucaklayıcı yaklaşımı ile her zaman milletin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir. Kahramanca canı pahasına her türlü zor koşullar da en zor arazi kesimlerinde terörist ile hareket içerisinde olan jandarma, emniyet teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarda tam bir koordine içinde bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır” dedi.

Ekran Görüntüsü 2024 06 15 112914

Albay Kılıç’ın ardından kürsüye çıkan Düzce Valisi Selçuk Aslan ise, jandarma teşkilatının Türkiye’nin güvenliğinde asırlardır önemli rol oynadığına dikkat çekti. Jandarma’nın tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de görevini başarıyla sürdürdüğünün altını çizen Vali Aslan konuşmasında, “Kahramanlar ocağı ve kanun ordusu jandarmanın 185. Yılını kutlamanın gururunu hep beraber yaşıyoruz. Geleceğe emin adımlar ile ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğini ve huzurunu sağlayan en önemli teşkilatlarımızdan olan Türk Jandarması bugün bizleri bir kez daha onurlandırmaktadır. Mazisinde üstün başarı bulunan jandarmamız gösterdiği kararlı hizmet anlayışı ile dosta güven düşmana korku vermeye devam etmektedir. 185 yıllık köklü bir çınar olan jandarma teşkilatımız rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı al bayrağımızın dalgalandığı 814bin 571 kilometrelik vatan toprağında ve görevli olarak bulunduğu dost ve kardeş ülkelerde gece gündüz demeden hor konuda görevini özveri ile sürdürmektedir. Kamu düzeninin sağlanması korunması yanında yaşanılan her afet ya da olağan üstü durumda vatandaşımızın yardımına koşan Türk jandarması eğitimi sahip olduğu modern donanımın yanı sıra vatan sevgisi ve görev aşkı ile hukuka, insan haklarına ve demokrasiye olan bağlılığını da göstermektedir” ifadelerine yer verdi.

Ekran Görüntüsü 2024 06 15 112823

Tören, Komando Birliklerinin silahlı gösterileri, mehteran gösterisi, Jandarma Teşkilatının 185’inci yıldönümü şiir yarışmasını kazanan öğrencilere hediyelerinin verilmesi, tören geçidi ve Jandarma Narkotik Köpeğinin gösterisi ile devam etti.

Ekran Görüntüsü 2024 06 15 111811

 Düzce Valisi Selçuk Aslan ile törene katılanlar törende resim sergisi, askeri mühimmatlar sergini gezdi.

HABER: Savaş ARI

Editör: OĞUZHAN BAL