11 Eylül tarihinde başlayan 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılının ilk döneni yarın sona eriyor. Düzce’de 73 bin öğrenci karne alarak, yarıyıl tatiline girecek. 2023 – 2024 ikinci döneminin ilk ders zili ise 4 Şubatta çalacak.

“Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yönetimlerini tebrik ediyorum”

Düzce Valisi Selçuk Aslan da, 2023 – 2024 yarıyıl tatili ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna özel değerlendirmelerde bulundu. Öğrencilerin yarıyıl tatilini kitap okuyarak ve ders çalışarak geçirmelerini isteyen Vali Aslan, “1’inci sömestre tatilini şükür olsun,  acısıyla tatlısıyla çok ciddi bir olumsuzluk olmayacak tarzda tamamlıyoruz. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yönetimlerini ben tebrik etmek istiyorum. Evlatlarımızdan belli derslerde istediği başarıyı ortaya koyamayanlar çıkar mı? İhtimal ki çıkacaktır. Evlatlarımız bundan dolayı üzülmesinler. Eksikleri giderme konusunda kendilerine bir muhasebe yapsınlar. Velilerimiz evlatları konusunda daha toleranslı yaklaşsınlar. Çocuklarımızın bir sorunu mu var, eksiği mi var? Bunun tahlilini yapıp, öğretmen ve okul idaresi ile irtibata geçip bu durumu değerlendirmeyi tercih etsinler. Ben inanıyorum ki bütün evlatlarımız doğru bir rehberlik yapıldığı zaman, ya da anlatım noktasında farklı yaklaşımlar sergilediğimizde eksiklerini tamamlayabileceklerdir” diye konuştu.

“SOSYALFEST” İÇİN PROTOKOL İMZALANDI “SOSYALFEST” İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

“Öğrencilerimizin kitap okumalarını tavsiye ediyorum”

Öğrencilerin yarıyıl tatilini en iyi şekilde geçirmeleri tavsiyesinde bulunan Aslan, “Tabii ki 4 aydır eğitim hayatı evlatlarımızı sabahın erken saatlerinde akşamın ilerleyen saatlerinde ya da ikindi vaktine kadar okullarda koştururlar. Yeri gelir hafta onu sosyal kültürel kurslara katılırlar. Sanatsal ya da sportif faaliyetlerle kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Bu 2 haftalık tatili dinlenme amacıyla değerlendirsinler, ama tamamen süfli işlere de bulaşmasınlar. Bir parça kitap okumalarını tavsiye ederim. Zihnen ve mental anlamda daha rahat edebilecekleri mesaiyi harcasınlar diye tavsiye ediyoruz. Tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum ve başarılar diliyorum” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI