Düzce Belediyesi ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından açılan ‘Yaz Spor Okulları’nın kapanışı gerçekleştirildi. ‘Yaz Spor Okulları’nda 33 branşta 100’e yakın antrenörle 10 binin üzerinde çocuk spor yaptı.

AW024116_03

Kapanışa, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı ve çok sayıda davetli katıldı.

yaz spor akademisi kapanış (14)

Yaz spor okullarının kapanışı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

AW024116_04

yaz spor akademisi kapanış (10)

“Özellikle anne ve babalarını kutlamak istiyorum”

18 Temmuz Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kapanış şöleninde konuşan Düzce Valisi Selçuk Aslan, anne ve babaları tebrik ederek “Yaz boyu hepiniz farklı branşlarda spor eğitimi aldınız. 33 branşta 10 bine yakın çocuğumuz, gencimiz yaz boyunca farklı sportif etkinliklerle kendilerini geliştirmeye çalıştı. Özellikle anne ve babalarını kutlamak istiyorum, çocuklarının spor yapmalarına, kendilerini geliştirmelerine katkı sağladıkları için.” dedi.

yaz spor akademisi kapanış (12)

"Spora ve sporcuya önem vermeyi benimseyen bir belediyeyiz"

Düzce Belediyesi Başkan Vekili Hasan Günden, yaz aylarını dolu dolu geçiren spor yaparak kendini geliştiren çocukları tebrik ederek, “Belediyemiz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol çerçevesinde 2021 yılından itibaren kamunun maddi ve manevi tüm imkanlarını ortak kullanarak, adımlarını attığımız doğru sistem ile 30 bini aşkın sporcuya eğitim veren bir oluşumda, yaz spor okullarının kapanışını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gençlere yapılan tüm yatırımların geleceğimizi aydınlatacağını iyi biliyoruz. En genç şehir düzce, gençliğin şehri düzce sloganına yakışan, spora ve sporcuya önem vermeyi benimseyen bir belediye olarak, bu oluşumda emeği geçen protokol ortaklarımıza, yöneticilerimize, özveriyle çalışan antrenörlerimize, spor okullarımıza teveccüh gösteren sporcu kardeşlerime ve ailelerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

yaz spor akademisi kapanış (13)

“Hedefimiz, içinizden çıkması muhtemel geleceğin sporcularını da Türk sporuna kazandırmaktır.”

Gençlik ve Spor Müdürü İsa Yazıcı, yaz spor okullarında 33 branşta 100'e yakın antrenörle 10 binin üzerinde sporcuya eğitim verildiğini belirterek, “Hedeflerimiz çocuklarımızın sağlıklı birer birey olmalarının yanı sıra onların sosyalleşmelerini, sporun kurallarıyla birlikte hayatın diğer kurallarına da adapte olmalarını sağlayan egzersizler, oyunlar ve sportif antrenmanlar yaptırmaktı. Fakat en önemli hedefimiz ise, içinizden çıkması muhtemel geleceğin sporcularını da Türk sporuna kazandırmaktır. Dolayısıyla yapmış olduğumuz bu faaliyetin hem sportif açıdan hem sosyal açıdan anlamı olduğu gibi geleceğin Milli sporcularının bir tanesinin bile buradan çıkmış olması bizlerin en büyük kazancı olacaktır.” ifadelerinde bulundu.

AW024116_02

Program güreş, cimnastik, taekwondo ve halk oyunları gösterileriyle devam etti. Yaz Spor Okulu’na katılan sporcular sürpriz hediye çekilişiyle hediyelerin sahibi oldu. Hediyeleri Vali Selçuk Aslan, Milletvekili Ercan Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı verdi.

AW024116_01

Kapanış çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. ÖNCÜ HABER/ İHA