Türkiye 10 Kasım 1938'de saatler 09:05'i gösterdiğinde büyük bir acının haberi ile sarsıldı. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal paşanın Dolma Bahçe Sarayı'nda hayatını kaybetmesinin üzerinden tam 85 yıl geçti. 

Düzce Valisi Selçuk Aslan da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 85'inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Aslan mesajında şu görüşlere yer verdi:

Türkiye Cumhuriyeti'nin banisi, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde bir kez daha saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Türk milletinin değil, tüm dünya milletlerinin saygı ve sevgisini kazanmış; barış ve adalete verdiği önem ile timsal bir lider olmuştur.

Vatanımızı hürriyete ulaştırmak için tüm engelleri aşarak, büyük başarılarla dolu bir hayat yaşayan ve uluslararası topluma ilham kaynağı olan Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı değerler, milletimizin özgürlüğünü ve bağımsızlığını elde etmesindeki azim ve kararlılıkla dolu bir öğüt niteliğindedir. Bu değerleri yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak bizlere düşen önemli bir görevdir.

Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.” sözünden yola çıkarak ve onun ilkelerine bağlı kalarak yorulmadan, usanmadan çalışarak ülkemizi payidar kılacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyor, tüm hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum.

ajncıfıurfı