Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketlerinden birisi olarak kayıtlara geçen ve 10 ilde büyük bir yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketlerinin yaralarının sarılması için Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de çalışmalar artarak devam ediyor.

FrgM_fsX0AIa7xY

Depremlerde evleri yıkılan veya ağır hasar alan depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için Düzce Valiliği öncülüğünde kentte bulunan Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) 4 adet konteyner üretim tesisi kurulmuştu.

FrgNARdWwAAOi3H

Bugüne kadar üretilen 830 konteyner ev, depremin vurduğu kentlere gönderilirken Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen ve diğer kurum amirleri ile birlikte tesislerdeki üretimi yerinde inceledi.

Konteyner üretimi hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen’den bilgi alan Vali Atay, Düzce olarak her zaman depremzede vatandaşların yanlarında olduklarını söyledi. Vali Atay ayrıca, üretim tesislerinde çalışan konteyner işçilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

FrgM-72WIAAq6wg

Düzce’deki 4 üretim tesisinde üretilen konteynerlerin deprem bölgelerine sevkiyatlarının ise devam ettiği bildirildi. Öte yandan tesislerde konteyner üretiminin günlük bin adet olarak hedeflendiği açıklandı. 

HABER: Savaş ARI