Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizde ağır tahribata yol açarak, binlerce vatandaşımızı hayattan koparan yıkıcı depremin ardından göz yaşartan yardım seferberliği devam ediyor.

“BÜTÜN PARAM 197 TL…”

Bu kapsamda Düzce Valisi Cevdet Atay’a bir mektup yazan 5. Sınıf öğrencisi Nazım Alper Kara, kumbarasında biriktirdiği 197 TL’sini de zarfa koyarak; “Sevgili Valim, benim adım Nazım Alper Kara. 5. Sınıfa gidiyorum. Biriktirdiğim harçlıklarımı depremzede çocuklara yolluyorum.

Bütün param 197 TL. Hepsini size yolluyorum, onlara iletmenizi istiyorum.” Notuyla Vali Atay’a gönderdi.

“1’İNCİ SINIFA GİDİYORUM…”

1’inci sınıf öğrencisi Mehmet Akif Sarıoğlu ise, biriktirdiği 180 TL’sini zarfa koyarak, “Sayın Valim, benim adım Mehmet Akif Sarıoğlu. 1’inci sınıfa gidiyorum. Biriktirdiğim 180 TL paramı depremdeki kardeşlerime göndermenizi rica ediyorum.” Notuyla Vali Atay’a gönderdi.

”TEŞEKKÜRLER ÇOCUKLAR…“

Herkesi duygulandıran ve aynı zamanda geleceğimize umutla bakmamızı sağlayan güzel yürekli çocukların bu fedakârlığına kayıtsız kalmayan Vali Atay, çocukların bu duyarlı davranışlarına teşekkür ederek sosyal medya hesabından paylaştı.

Sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ederim diyen Vali Atay, şu notu paylaştı;

“5. Sınıf öğrencimiz Nazım Alper Kara ve 1. Sınıf öğrencimiz Mehmet Akif Sarıoğlu, Biriktirdikleri harçlıkları, Deprem bölgesindeki çocuklara gönderilmek üzere Valiliğimize gönderdiler. Bu duyarlı davranışlarından dolayı sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

Haber – Ahmet Çelik