6 Şubat’ta saat 04.17'de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin yarattığı yıkım, saat 13.24’te Elbistan ilçesinde yaşanan 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremle katbekat arttı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’den de depremzede vatandaşlar için başlatılan insani yardım seferberliği devam ediyor.

Düzce Valiliği, on binlerce kişinin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının yüz binlere dayandığı ve yine on binlerce insanın enkaz altında bulunduğu büyük felaket nedeniyle, depremin ilk gününden bu yana bölgeye gönderilen yardım malzemesi miktarını açıkladı.

Düzce Valiliği tarafından Kahramanmaraş’ın yanı sıra Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’yı yerle bir eden deprem felaketi nedeniyle bölgeye Düzce halkının da destekleriyle 2 bin 135 çadır, 11 bin 966 battaniye, 3 bin 462 sünger yatak, 672 rulo yatak, 8 bin 271 yastık çarşaf, 5 bin 958 ısıtıcı gönderildi.

FomrFieWcAgzfAB

Öte yandan, Düzce’ye getirilen 142 depremzeden 138’i’nin yakınlarının yanına, 4 kişinin ise Düzce ve Akçakoca Öğretmenevlerine yerleştirildiği bildirildi.

Düzce genelinde bölgeye ulaştırılmak üzere başlatılan insani yardım seferberliği ise artarak devam ediyor.

HABER: Savaş ARI