Düzce Hilmi Çilingir Huzurevi’nde kalan 78 yaşındaki yaşlı demans hastası bir adam, kaldığı huzurevinde başka bir huzurevi sakinin odasına girerek saldırı girişiminde bulunmuş,  bunun üzerine S.A. İsimli diğer yaşlı adam tarafından aldığı darbeyle yaralanmıştı.

Öncü Haber ekibi, whatsapp ihbar hattına gelen bu ihbarı değerlendirerek Aile ve sosyal hizmet Müdürlüğü ile irtibata geçmişti.

Müdürlük tarafından Haber Ekibimize yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verilmişti:

“olay Demans hastası Ahmet S.’nin Çarşamba gecesi sabaha karşı 4 sularında, aynı huzurevinde yaşayan S.A isimli başka bir yaşlı adamın odasına girip bastonuyla saldırmaya kalkışmasıyla başladı. Bunun üzerine, diğer yaşlı vatandaş S.A, kendisini korumak için Ahmet S.’ye vurmuş.
Seslerin yükselmesi üzerine personellerimiz müdahale ederek onları ayırıp tutanaklarını tutmuş.
Meydana gelen hadisenin ardından kurumumuz taraflar hakkında disiplin sürecini başlatmış, iki tarafın da ailelerine ve Emniyete durum bildirilmiştir.


Ahmet S.’nin resmi vasisi olan diğer oğluna gerekli bilgilendirmeler yapılmış ve karşı taraftan şikayetçi olmamıştır.”

ÖNCÜ HABER GÜNDEME TAŞIDI VALİLİK OLAYI TEYİT EDEREK AÇIKLAMA YAPTI

BAZI ÇOCUKLAR ÇİKOLATA SEVMEZ BAZI ÇOCUKLAR ÇİKOLATA SEVMEZ

Öncü Haber’in konuyu gündeme taşımasının ardından Düzce Valiliğinden açıklama geldi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Demans Hastası Yaşlı Adam Huzurevinde Dayak Yedi Haberi İle İlgili Basın Açıklaması
Yazılı basında geçen “Demans Hastası Yaşlı Adam Huzurevinde Dayak Yedi” haberi iki yaşlımız arasında tartışma sonucunda gerçekleşmiştir.
Düzce Hilmi Çilingir Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde 20.07.2023 tarihinde sabah saatlerinde adı geçen yaşlı A.S Alzheimer ve Demans rahatsızlığı bulunduğundan diğer yaşlı odalarını gezmektedir. Belirtilen saatlerde S.A adlı yaşlının odasına girmiş ve aralarında yaşanan münakaşa sonucunda yaşlı S.A. ,şiddete maruz kalan A.S. nin elinden bastonu alıp yaşlının vücudunun belli yerlerine vurmuş, yaşanan sürece gece vardiyasında bulunan personel anında müdahale etmiştir.
Yaşlının vücudunda oluşan yaralara istinaden kurum aracı ile Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servise götürülmüş, gerekli muayenesi ve tedavisi yapılmış olup yaşlı kuruluşa  geri gönderilmiştir.
Mesai saatleri içerisinde kuruluş yetkilileri tarafından Emniyet birimlerine ve yaşlının vasisine haber verilmiş ve süreç ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.
Meydana gelen hadisenin ardından taraflar hakkında idari işlem başlatılmıştır. Ayrıca bahsi geçen olayda herhangi bir ihmalin olup olmadığı ile ilgili araştırma / soruşturma yapmak üzere muhakkik görevlendirilmiştir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Haber - Ahmet Çelik