Öncü Haber Ekibi, Düzceli vatandaşlara mikrofon uzatarak siyasilerin propagandalarını oylarının tercihine etkisini ve propagandaların etkili olup olmadığı sorusunu yöneltti. Murat Keskin isimli bir vatandaş, propagandaların önemli olmadığını söyleyerek, Propagandalardan ziyade partilerin vatandaş için ne düşündüğü önemli, vatandaş için yapacakları önemli. Ben propagandasıyla ilgilenmiyorum. Ben sadece vatandaşa daha iyi yaşam şartları sunacağı ile ilgileniyorum” dedi.

Öncü Haber Mikrofonlarına Düzceli vatandaşlar şu şekilde konuştu:

“AK PARTİ DÖNEMİNDE HER ŞEY PAHALI”

Sedat Bulut: Şu anda etkiliyor. Maddi, manevi yönden etkiliyor. Şu anda AK Parti döneminde her şey pahalı. Patates pahalı, meyve, sebze pahalı. Şu anda başka partiye vermeyi düşünüyorum.

sedat bulut

Reyhan Çelik: Değil çünkü biz zaten takip ediyoruz, ne olduğunu da biliyoruz. Onların daha bir şey yapması gerekmiyor. Sosyal medyada var, televizyonda var. Hepsini görüyoruz. Etkileyeceğini düşünmüyorum, kararımızı verdik zaten.

reyhan çelik

“HERKES KENDİ DERDİNE DÜŞMÜŞ”

Nedim Yılmaz: Ben insanları kendi haline bırakıyorum. Ben kendi ekmeğimin peşindeyim. Artık herkes, kim ne yaparsa yapsın. Herkes kendi derdine düşmüş. Bence bir mahsuru yok yani. Beni de hiç etkilemiyor.

nedim yılmaz

Turhan Atasoy: Etkilemiyor. Kendi görüşüme göre oy veriyorum.

turhan atasoy

Murat Keskin: Propagandalardan ziyade partilerin vatandaş için ne düşündüğü önemli, vatandaş için yapacakları önemli. Ben propagandasıyla ilgilenmiyorum. Ben sadece vatandaşa daha iyi yaşam şartları sunacağı ile ilgileniyorum.

murat keskin

“YAPACAĞI İCRAATLERİN İZAH EDİLMESİYLE ELBETTE Kİ BENİM OYUMU ETKİLER”

Cihat Haklı: Çok etkilemiyor. Benim kendime ait bir görüşüm var, o görüş doğrultusunda oyumu kullanıyorum. Bu hizmetle karşılıklıdır. Durup dururken reklamla, şirin gözükmekle kimse kimseye oy vermez benim nazarımda. Yaptığı icraatlerle, yapacağı icraatlerin izah edilmesiyle elbette ki benim oyumu etkiler.

cihat hartlı

Şengül Aksioğlu: Evet etkili oluyor. Televizyondan ve telefonlarımızdan takip ediyoruz.

şengül-1

İbrahim Çimen: Hayır etkilemiyor. Bunları televizyondan takip ediyoruz.

ibrahim çimen

“GENELLİKLE SOSYAL MEDYA MECRALARINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Mert Özkan: Etkiliyor tabi, etkilemez olur mu? Genellikle sosyal medya mecralarından takip ediyoruz. İnstagram, Twitter gibi.

Recep Bostancıoğlu: Hayır etkilemiyor. Oyumu atacağım yer zaten bellidir. Telefonlardan, televizyonlardan takip ediyoruz ama atacağımız yer belli olduğu için hiç takip etmeye gerek yok. Biz vatandaş olarak genellikle yapılan icraatlere bakarız. Ona göre biz oyumuzu kullanırız. Memleketimizi ileriye getirecek bir adaysa zaten değişmez. Bu önceden beri böyleydi, hala daha böyle.

recep bostancıoğlu

RÖPORTAJ: NİSA AYDIN

HABER – GÖRÜNTÜ: ECE KAMİLE MUTLU