31 Mart 2024 Yerel Seçimleri yaklaşırken partilerin süreç için hazırlıkları devam ediyor. Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, partilerin seçim çalışmalarını kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumluyorum programında gündeme taşıdı.

AK Parti’nin aday adaylarının Gazze için bağışta bulunacağını ifade eden Ünsal şunları söyledi:

“Ankara'da aday adaylığı başvuruları için hareket başladı. AK Parti pazartesiden itibaren aday adaylığı müracaatlarını alacak. Her aday adayı Gazze'ye AFAD'a yardım etmek için bağışta bulunacak. 30 bin lira bedeli olacak. Milliyetçi Hareket Partisi'nde ittifakla mı girecekler, tek başına mı girecekler, herkes kendi kurbanını kendisi mi kesecek bilemiyoruz. Düzce'de siyaset önümüzdeki günlerde daha çok ısınacak. İnsanların kaderleri ortaya çıkacak.”

OĞUZHAN KÜÇÜK

“Vatandaş Keleş için ‘İntikam alır Düzce'den’ diyor”

Partilerin belediye başkan adaylarını değerlendiren Ünsal şöyle konuştu:

Beyköy'de bir belediye meclis üyesi var. Musa Küçük’ün oğlu Oğuzhan küçük, AK Parti'nin İl Gençlik Kolları Başkanı. ‘Ben adayım.’ diyor.

mezarligi-gorenlerin-olesi-gelecekmis-1645443981

5DB8BWpa_400x400

Kaynaşlı’da Erol Bayraktar eski belediye başkanı. ‘Benim arkamda Ayşe Keşir var.’ diyor. Çilimli’de Orhan Kansız ilçe başkanı. 'Muhsin Başkan 3 dönem kuralına takılacak. Alternatif aday benim.' diye düşünüyor. Ömer Demirtaş var. MHP'den önceki dönem belediye başkan adayı olan. Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Cumhur İttifakı’na karşı İl Başkanı İlhami Caboğlu’na karşı bir ali cingöz oyunları oynamıştı. İlhami Caboğlu ona WhatsApp'tan bir şarkı göndermişti. Hesabım var diye.

Orhan Kansız İlçe Başkanlığı yapıp AK Parti'de şu anda kazanacak olan aday ön planda. Gümüşova'da Kenan Sübekçi var. Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçilmiş belediye meclis üyesi başkan yardımcısı. AK Partililerle de Milliyetçi Hareket Partililerle de haşır neşir. İYİ Parti’yi kenarda tutuyor. Gümüşova'da muhteşem bir şey oldu. Bütün AK Parti'den aday adayı olanlar “Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için. Kim seçilirse bunu kazandık diyerek elimizden geleni ardımıza koymayacağız” dediler. Siyaset adına Türkiye'de çok istisna bir örnektir.

MUSTAFA KOLOĞLU

DURSUN AY-1

Cumayeri’nde Mustafa Koloğlu, hiç makam kapısını kapatmayan insanlarla haşır neşir olan ve güzel bir aurası olan, insanlarda kabulü olan biri. Ama Yörük malıyla kurban kesip de belediyenin arabasıyla hısım akraba dolaşan biri. Karşısına çıkacak olan aday İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin. Dursun Ay, il genel meclisi başkanı olacaktı, yapmadılar. O da adaymış.

MEHMET KELEŞ DEKUPE

indir-removebg-preview

Akçakoca zaten bir vaka. Zaman içinde bakacağız. Düzce merkezde Mehmet Keleş aradığını bulamadı. Sahaya iniyor, fotoğraf çektirecek insan kalmadı. İnsanlar ne yakın ne uzak siyaset mi yapıyorlar onu da bilmiyorum. Bir slogan oluşturmuşlar. Billboardlar senin, sokaklar benim. Sokaklarda da insanların beklentisi yok hatta ‘Mehmet Keleş’e ne diyorsunuz?’ dedim bir vatandaşa. ‘İntikam alır Düzce'den’ dedi. İsmail Bayram’ın MHP ile görüşmeleri devam ediyor.”