Düzce’de çevre kirliliği ile ilgili haberlere her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Duyarsız vatandaşların evsel atıklarını doğa ve dere yataklarına bırakması, bu kadarına pes dedirtirken, bu konuda şikayetlerin son adresi Nalbantoğlu Mahallesi oldu.

3-275

Nalbantoğlu Mahallesinde, sulama kanalına atılan evsel atıklara tepki gösteren bir vatandaş, sesini duyurabilmek için ilgili şikayetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattına yaptı.

Ekran Alıntısı-138

Çevreci vatandaş, sulama kanalının çöp ile dolması sonucu çevre kirliliğinin oluşturduğunu vurguladı. Vatandaşın iddiasına göre, Devlet Su İşleri’ni dört kez aramasına rağmen, herhangi bir düzeltme yapılmadığını ve konunun hem sağlık hem de çevre için çözüme kavuşturulması gerektiğine dikkat çekti.

2-361

HER ŞEY ’YEŞİL DÜZCE’ İÇİN… HER ŞEY ’YEŞİL DÜZCE’ İÇİN…

Doğasever vatandaş, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Düzce Nalbantoğlu Mahallesi’nde Devlet Su İşleri’ne ait sulama kanalı menfez önünde çöplerden dolayı tıkanma var. DSİ’yi dört kez aramamıza rağmen gelinmemiştir. Gereken hassasiyeti gösterirseniz sevinirim. Doğa hepimizin…”