İddiaya göre Şubat ayından beri yatırımlarını yapabilmek için Çevre Şehircilikten rapor bekleyen yatırımcılara “memurlar izinde, biz konuyu bilmiyoruz” gibi gerekçeler sunularak bekletiliyor. Şubat ayından bu yana yatırım maliyetlerinin en az 2 katına çıktığını ifade eden yatırımcılar bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor.

IMG_3946

Büyük hayallerle kurularak şehir içi trafiğini rahatlatma konusunda ciddi bir misyona sahip Çamköy Bağlantı Yolu, hizmete açıldı ama araç sürücüleri ıssız yoldan seyahat etmek zorunda bırakıldı.

“HALK SAĞLIĞI BU KADAR MI UCUZ” “HALK SAĞLIĞI BU KADAR MI UCUZ”

ZONGULDAK’A GİDEN ARAÇLAR ŞEHİR İÇİNE GİRMEYECEK

Akçakoca’dan gelen bir aracın şehir içine hiç uğramadan hem Türkseven Kavşağına, hem Küçük Sanayi Sitesi’ne direkt olarak geçmesini sağlayan bağlantı yolu, Düzce’de araç egzozlarından doğan hava kirliliğini de azaltması planlanıyor.

 IMG_3952

HAVA KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇECEK

Yapılan yeni yolla birlikte Küçük Sanayi Sitesi ve ya Hal’den yük alan büyük araçlar, D-100 karayolunu kullanmadan direkt olarak Akçakoca, Ereğli, Zonguldak’a gidebilecek.

Böylelikle araç egzozlarından salınan karbonmonoksitin Düzce’nin havasına kötü etkisi de azaltılmış olacak.

IMG_3947

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK YATIRIMCILARI BIKTIRDI

Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğünün yoğun çalışması sonucunda hayata geçirilerek hizmete açılan bağlantı yolunun ıssız bir yer olmasından dolayı yatırımlar yaparak bölgeyi canlandırmak isteyen yatırımcılar, Çevre şehircilik İl Müdürlüğü’nde yürümeyen işlemler nedeniyle kâbusu yaşıyor.

“LAKAYT GEREKÇELERLE YATIRIMLAR BALTALANMAK İSTENİYOR”

Bölgedeki arsalarıyla ilgili Jeofizik etütlerini yaptırıp Şubat ayında Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne teslim eden yatırımcılar raporlarını alarak bir an önce bağlantı yolunu canlandıracak yatırımlarını yapmak istediklerini ifade ederek: “şubat ayından bu yana, memur izne çıktı, kâğıtları inceliyoruz” şeklindeki lakayt gerekçelerle yatırımlarının baltalandığını öne sürdü.

“ŞUBAT’TAN BU YANA MALİYETLER 2 KATINA ÇIKTI”

 

Şubat ayından bu yana maliyetlerin 2 katına çıktığını ifade eden yatırımcılar, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün üzerinde durduğu ve hayata geçirmek için tüm ekiplerini seferber ettiği bağlantı yolunu hizmete açmasına rağmen, Şubat ayından bu yana bekletildiklerini ve bu yüzden de maliyetlerinin 2 katına çıktığını ifade etti.

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK NEDEN ENGEL ÇIKARIYOR?

 

Uzmanlar, 4 kat üzerinden jeofizik raporunun en fazla 2-3 ayda çıktığını ifade ederken, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, 6 aydır bu raporları neden vermediği konusuna ilişkin yatırımcılara ve kamuoyuna henüz bir açıklama yapmadı.

Yatırımcılar bireysel ilişkileriyle, memurlar izinde oldukları için işlemlerin yürümediği bilgisine ulaştıklarını ifade ederek, buralara yapılacak milyonlarca liralık yatırım için bir an önce çözüm beklediklerini dile getirdi.

Haber – Ahmet Çelik