Kış aylarında yağan yağmur ve karla birlikte açık alanda minibüs beklemek zorunda kalan vatandaşların bu sorunu sona eriyor. Beyköy ve Kaynaşlı ile çevre köylere gitmek isteyen vatandaşlar, artık Şoförler Odası'nın yaptığı hizmet binasında toplu taşıma araçlarını bekleyecek. Küçüksu mevkisi Azmimilli İlköğretim Okulu karşısında Şoförler Odası tarafından yapılan iki katlı binanın önünde asfaltlama çalışmaları yapılırken çalışmaların ardından binanın hizmete açılması ve vatandaşlarında rahat nefes alması sağlanacak. Yıllardır yol kenarında minibüs bekleyen vatandaşlar, yapılan bu bina sayesinde artık kapalı alanda bekleyecek.

Yapılan bina hakkında bilgi veren Düzce Şoförler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, binanın önünde yapılan girişimler sonucunda asfaltlama çalışmalarının başladığını söyleyerek, “Yapılan asfaltlama çalışması eğer yağmur yağmazsa yarın tamamlanacak. Bizde tamamlanan çalışmaların ardından binayı hizmete açmayı düşünüyoruz. Bu sayede vatandaşlar artık kapalı alanda araçları bekleyecek. Minibüsler içinde garaj oluşturulacak. Hizmetin daha iyi yapılması için bu çalışmayı başlattık ve büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yapılan yeni binayla birlikte minibüslerin yol üzerinde yolcu alması engellenirken yol üzerindeki trafiğinde hafiflemesi ve sürücülerin rahat nefes alması bekleniyor.