Evlerine su basan, eşyaları kullanılamaz hale gelen ve hayatları altüst olan Yahyalar Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar; AFAD, Valilik ve Belediye tarafından hasar tespitlerinin yapılmasına rağmen mağduriyetlerin giderilmesi için hiçbir girişimde bulunulmadığını ifade etti.

“2020 DE DİLEKÇE VERDİK, YİNE DÜZELTİLMEDİ”

Mahallede selin yaşanmasının en büyük nedeninin belediyenin yetersiz altyapısı olduğunu vurgulayan mahalle sakinleri, “2020 yılında belediyeye bu konuyla ilgili dilekçe verdik ama hiçbir şey yapılmadı.” diyerek 2020 yılında sunulan dilekçeyi Öncü Haber Ekibiyle paylaştı.

“Bizim Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu mu?”

Son seçimde yüzde 91 oranında AK Parti’ye oy verdiklerini belirten mahalle sakinleri; “CHP İl Başkanımız Semih Cemşit, kendilerine oy vermediğimizi bildiği halde canla başla geldi yanımızda durdu. İBB’yi devreye soktu elinden gelenin fazlasını yaptı.

Ama devletin kurumları tarafından hasar tespiti tescillenmiş olmasına rağmen, Düzce Belediyesi’nden hiçbir girişim olmadı. Bizim belediyemiz en ufak bir sıkıntımızı bile gideremezken Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul’dan bize yardım gönderdi, bizim Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu mu?” diyerek tepki gösterdi.

“YARDIM İSTEMİYORUZ, ÖZLÜK HAKLARIMIZI İSTİYORUZ”

Öte yandan altyapı ihmalkârlığından ötürü bu mağduriyeti yaşadıklarını ifade eden mahalle sakinleri; “biz kimseden yardım talep etmiyoruz. Yıllardır yapılmayan altyapımızdan dolayı yaşadığımız sel mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak özlük haklarımızı istiyoruz” şeklinde konuştu.