Orta Doğu yanarken, soykırıma yürek dayanmazken, Akçakoca Belediyesi eliyle katil İsrail menşeli ürünlerin satışı yapılıyor.

WhatsApp Image 2023-11-07 at 15.04.28

İsrail’in çoluk-çocuk, kadın-yaşlı demeden 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarında yaklaşık 10 bin Filistinli hayatını kaybederken, bu yaşanan vahşete göz yummayan Düzce’deki birçok kurum ve kuruluş, İsrail'e destek veren markaları boykot kararı aldı.

DÜZCE, GÖLYAKA, ÇİLİMLİ VE BEYKÖY İSRAİL MENŞELİ ÜRÜNLERİ SATMIYOR

Filistin'de bir asra yakındır süren İsrail zulmünün haftalardır Gazze'de soykırıma dönüştüğü şu günlerde Yahudiler’in sahip olduğu ve Türkiye’de de faaliyet gösteren firmalara karşı Düzce, Gölyaka, Çilimli ve Beyköy belediyeleri, ‘Mallarınızı satmıyoruz!’ kararı aldı.

LOGO VE AFİŞLER TEK TEK KALDIRILIYOR

“Gazze'de yaşanan insanlık suçuna destek veren, firmalara ait ürünlerin kurumlarımız bünyesinde bulunan sosyal tesislerde satışının durdurulması kararı alınmıştır.” yönünde açıklama yapan 4 belediye, Düzce’de üretim yapan Asya Su ve Uzay Gazoz markaları ile yola devam edeceklerini vurguladı. Katil İsrail’in mallarını boykot eden söz konusu belediyeler, ayrıca İsrail ordusunu besleyen şirketlerin logo ve afişlerini de tek tek kaldırıyor ya da üzerini kapatıyor.

AKÇAKOCA BELEDİYESİ YAHUDİ MALLARINI BOYKOT ETMİYOR

Ellerinde masum insanların kanı olan İsrail’i maddi-manevi destekleyen Yahudi firmalara sadece kamu değil özel sektörün tavır koyduğu şu günlerde, Akçakoca Belediyesi’nin bünyesindeki kafeterya ve sosyal tesislerden hala Yahudi mallarını satması yürek sızlattı. Kan ve gözyaşının hakim olduğu Gazze’deki insanlık suçu ortada iken ‘Üç maymunu’ oynamayı seçerek, hain odakların ekmeğine yağ süren Okan Yanmaz yönetimi, İsrail’e destek veren markaların ürünlerini boykot etmeyerek adeta zulme ortak oluyor.

WhatsApp Image 2023-11-07 at 15.04.29

BUNUN ADI DUYARSIZLIK!

Düzce gibi tüm Türkiye’de boykot çağrısına destek çığ gibi büyürken, Akçakoca Belediyesi’nin ilçedeki çok sayıda tesisinde İsrail ürünlerini vatandaşa sunması insanlık suçu işleyen katil İsrail'in karşısında olmadığını gösterdi.

1-137