Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın alkollü bir eğlence mekânında çıkan kavga sonucu kolunu sakatlaması yerel basının gündemine oturmuştu. İddialara göre Yanmaz eğlence mekânında alkolü fazla kaçırması üzerine kavga çıktı. Yaşanan arbede de Okan Yanmaz kolunu sakatladı.

Olayın üzerinden bir süre geçmesine rağmen kolunda ki ağrı artınca hastaneye giden Yanmaz, ameliyat geçirdi.

Yerel basında geniş bir yer alan iddialar ve haberleri Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumlu’yorum programında ele aldı. Ünsal konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Omuz dedik ya hani, geçtiğimiz hafta bir haber girildi yerel basında, “Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz hastaneye kaldırıldı” şeklinde. Niye kaldırıldı diye baktık. Omuzunda bir rahatsızlık var. Duyuyorduk zaten bu omuzu tedavi etmek için uğraşan belediye personeli kalmadı. Ne olmuş bu omuza diye baktık. Akçakoca’da içkili bir restoranda Okan Yanmaz arkadaşlarıyla beraber demlenirken biraz fazla kaçıyor herhalde ayar, ayar kaçınca da birisi buna belediyeyle ilgili olan konularda ve ailesi ile ilgili biraz ileri geri konuşuyor. Tabi şişede durduğu gibi durmuyor ki bu. Bir kavga, bir dövüş derken Okan Yanmaz orada kolu sakatlamış. Kol kaç aydan beri ufalandı ama olmadı en son ameliyatla oldu. Allah şifa versin de işte o meyhanelerde ayarı fazla kaçırıp da şaşırırsan adamın hali bu oluyor. Bunların bedelini hep beraber ödedik, siz ödemeyin. Adam dövme işini bırak Okan Yanmaz, işçinin parasını ver memlekete faydalı ol. Meyhanelerde de fazla durma. İçkinin dozu kaçınca, alkolün dozu kaçınca sen şaşırıyorsun bazen. Allah şaşırtmasın.”