Düzce Valiliği koordinatörlüğünde, Erasmus Programı çerçevesinde Avrupa Birliği tarafından finanse edilen "Gençlik Çalışmalarında Yapay Zeka: Olumlu Etki için Teknolojinin Gücünden Yararlanma" isimli eğitim kursu tamamlandı. Valilik tarafından görevlendirilen 3 katılımcıya 22-28 Nisan tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın Manastır (Bitola) şehrinde eğitim verildi.

Whatsapp Image 2024 05 08 At 10.56.44

Faaliyette, Türkiye,Kuzey Makedonya, İspanya, İtalya, Polonya, Romanya, Slovakya ve Hırvatistan'dan katılımcılar yer aldı.

Whatsapp Image 2024 05 08 At 10.56.46

DÜZCE’DE ARICILIK PROGRAMI DEVAM EDİYOR DÜZCE’DE ARICILIK PROGRAMI DEVAM EDİYOR

7 günlük kursun temel amacı katılımcılara  hem eğitim süresince hem de sonrasında, gelişmiş beceri ve bilgi, gençlerle daha fazla etkileşim, gelişmiş program geliştirme, artan işbirliği ve ağ oluşturma ve daha iyi karar alma ve risk yönetimi., yapay zekanın potansiyelini keşfetmekle ilgilenen gençler için fırsatlar verildi.

Whatsapp Image 2024 05 08 At 10.56.46 (1)

Bu kurs süresince katılımcılardan yapay zeka ve eğitimdeki olası uygulamalar alanında beceri ve bilgi kazanarak gençlik çalışmalarında yapay zeka ile ilgili eleştirel düşünce geliştirmeleri eklendi.

Eğitim Kursu kapsamında 26.04.2024 tarihinde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fakültesi - FIKT Bitola'yı ziyaret eden katılımcılar, fakültenin bu alandaki çalışmalarını tanıma, profesörlerle tartışma ve özellikle gençler ve gençlik çalışanları için yapay zekanın  nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı buldu.