Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketlerinden birinin yaşandığı Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep, Kayseri, Hatay, Kilis ve Diyarbakır’da devlet bütün imkânlarını seferber ederek çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor.

Bu kapsamda STK’lar, kamu kurum ve kuruluşları da başta AFAD olmak üzere yetkilerden gelen yönlendirmeler doğrultusunda faaliyetlerini sürdürüyor.

 WhatsApp Image 2023-02-08 at 10.03.54

YARDIM MALZEMELERİ YOLA ÇIKARILDI

Bölgede bulunan vatandaşlara yönelik başlatılan yardım kampanyasına elinden gelen desteği sağlayan Düzce’de faaliyetlerini sürdüren İHH Düzce Şubesi, ilk etapta Düzce Belediyesi önünde konuşlandırılan yardım tırlarıyla deprem bölgesine ulaştırılmak üzere acil ihtiyaç malzeme temini sağladı.

WhatsApp Image 2023-02-08 at 10.03.53

Düzceli hayırsever vatandaşların katkılarıyla toplanarak İHH Düzce şubesine teslim edilen acil ihtiyaç malzemeleri, AFAD tarafından kayıt altına alındıktan sonra yola çıkarıldı.

Bunun yanısıra Düzce İHH teşkilatı, arama kurtarma çalışmalarına destek sağlamak adına deprem bölgesine 2 ekip, 13 personel ve 3 araç gönderdi.

WhatsApp Image 2023-02-08 at 10.03.51

İHH’DAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin İHH Düzce temsilciliğinden yapılan açıklamada;

“Düzce İHH olarak öncelikle bölgeye arama kurtarma ekiplerimizden iki ekip 13 personel ve üç araç gönderildi.

WhatsApp Image 2023-02-08 at 10.03.53 (1)

İlk andan itibaren nakdi ve ayni yardımların organizasyonu yapılarak Düzce belediyesi ve birçok sivil toplum örgütü ile birlikte bölgeye elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz.

Düzce belediyesi meydanında depremzedeler için yardım çadırı kurduk ve yardımseverlerimizin desteği sayesinde bölgeye birçok ihtiyaç malzemesi gönderdik.” İfadelerine yer verildi.

Haber – Ahmet Çelik