Gençlik ve Spor Bakanlığı, Uluslararası ve Türkiye Tenis Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleriyle düzenlenen, ‘Uluslararası 14 Yaş ve Altı ERGAN CUP Tenis Turnuvası’nın bu yıl ikincisi düzenlendi. Erzincan Ülkü Spor Tesisleri’nde düzenlenen yarışmaya 6 ülkeden 54 sporcu katıldı.

WhatsApp Image 2023-09-08 at 16.24.17

4- 8 Eylül’de düzenlenen yarışmada, adından daha önce de başarılarla söz ettiren Düzce sporcusu Eren Çavuş ikinci oldu.

WhatsApp Image 2023-09-08 at 16.24.15

Sporcu Eren Çavuş’un babası ve antrenörü, Düzce Tenis Kulübü Sahibi ve Baş Antrenörü Akif Çavuş oğlunun başarısını, “Sporcumuzun kazanmış olduğu bu başarı için emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Organizasyonda emeği geçen Türkiye Tenis Federasyonu’na, Erzincan Valiliği’ne, Erzincan Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne şahsım adına çok teşekkür ederim.” sözleriyle kutladı.

WhatsApp Image 2023-09-08 at 16.24.17 (1)

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş Türkiye’de tenisin her yerde oynanması için Gençlik Spor Bakanlığı’yla yapılan çalışmalar ve yerel yönetimlerin destekleriyle uluslararası turnuva yapan illerin sayısının arttığını belirterek, “Türkiye'nin her yerinde artık uluslararası turnuvalar yapılabilirken ERGAN Cup gibi çok değerli turnuvanın artık gelenekselleşme yolunda ilerlediği için ikincisini bugün burada yapıyoruz. Bu turnuvalarla hem bu bölgedeki çocuklarımızın tenise olan yakınlıkları, tenis oynayabiliyor olmalarını hem de rekabet edebilir seviyede arkadaşlarıyla buraya gelen ülkelerin sporcularıyla yarışmalarını sağlıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Tesiste birçok sporcunun tenis oynamaya başladığını söyleyen Durmuş, “Her yıl hem ülke sayısı hem de sporcu sayısında artış olan bir turnuva. Buraya gelen sporcular ülkemize ilk kez gelen sporcular ve aileleri ile birlikte geliyorlar. Yarışmalar sayesinde gelen sporcu ve aileler birer elçimiz olarak giderek bir sonraki turnuvalarda daha çok ülkelerin, daha çok sporcuların gelmesini sağlıyor. Sporun tabana yayılma ilkesiyle tenis tabana yayılıyor ismi birbirine çok örtüşen söylem. Artık bu güzel tesisimizde birçok sporcu tenis oynamaya başladı.” açıklamalarında bulundu.