OKUL ÖĞRENCİSİ İL 3.’SÜ OLDU OKUL ÖĞRENCİSİ İL 3.’SÜ OLDU

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Üniversitesi, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından (TRT) her yıl düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan ödüllerle döndü.

Düzce Üniversitesi, Görsel Yayıncılık Belgesel Film kategorisinde birincilik, Video Haber kategorisinde ise üçüncülük ödülünün sahibi olarak büyük bir başarıya imza attı.

TRT Ankara Stüdyosu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Düzce Üniversitesi’nden; Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğretim elemanları ve proje danışmanları Dr. Öğr. Üyesi Evren Günevi Uslu, Öğr. Gör. Murat Uslu, Öğr. Gör. Oğuzhan Duman ile İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert katıldı.

3-96

Türkiye Yüzyılı’nın gençlerin yüzyılı olduğunu ifade etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ise bir asra yakın radyo yayıncılığı ve yarım asra ulaşan televizyon yayıncılığı ile TRT’nin köklü tecrübe ve seçkin markanın adı haline geldiğine vurgu yaparak, Türkiye Yüzyılı’nın gençlerin yüzyılı olduğunu ifade etti.

2-143

Programın açılışında konuşan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, 127 üniversiteden başvuru aldıklarını ifade ederek bu ilginin, yayıncılığın yanı sıra bir okul olarak da TRT’nin gücünü gösterdiğine dikkat çekti.

Televizyon yayıncılığı birikimini ve sahip olduğu değerleri geleceğin iletişimcileri ile paylaşmayı amaçlayan ve 2015’ten bu yana TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nı düzenleyen TRT, geleceğin medyasına yön verecek gençlere kendilerini ifade edebilecekleri iletişim odaklı bir platform sunuyor.

Fadime Kırmızı birinci, Sena Yılmaz üçüncü oldu

Bu amaçlarla 9.su düzenlenen yarışmada; Düzce Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü yeni mezun öğrencisi Fadime Kırmızı’nın Görsel Yayıncılık Belgesel Film kategorisindeki “Karanlık Bölge” adlı çalışması birincilik ödülüne layık görüldü. Büyük mutluluk yaşayan Fadime Kırmızı, kendilerine bu fırsatı veren TRT’ye, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e, danışman akademisyenlere, ailesine ve arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Düzce Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 3. sınıf öğrencisi Sena Yılmaz’ın Görsel Yayıncılık Video Haber kategorisindeki “Nart’ın Çocukları” adlı çalışması ise üçüncülük derecesi elde etti.

Geçtiğimiz yıllarda da TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda birçok ödülü bulunan Düzce Üniversitesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da en prestijli ödülün sahibi olarak başarılarına bir yenisini eklemiş oldu.