Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor. Yerel seçimlerde tıpkı 2019’da olduğu gibi sürpriz sonuçlar çıkacağını öngören Ünsal, Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz’a seslenerek, “31 Mart akşamı saat 17:00’de sandıklar açılıyor. 4 yere ambulans bırakın, donanımlı ve doktoruyla beraber. Seçim sonuçlarına tahammül edemeyen başkan adayları olacak.” dedi. Ünsal, ayrıca Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu’nu Öncü TV canlı yayınına davet ederek, “Kitabın Ortasından programını kabul eder, etmez kendisi bilir. Yalnız Davut Güloğlu buraya gelirken hiçbir navigasyon kullanmasın.” dedi. Ramazan ayı öncesi fahiş fiyatlarla fırsatçılık yapmaya kalkanlara da ses yükselten Ünsal, “Ramazan ayına da girerken bu Müslümanlar’ın dünya malı menfaatinden dolayı bir Müslüman olarak utandım. İnandığı gibi yaşayan Müslümanlar’dan olalım, yaşadığı gibi inananlardan olmayalım.” çağrısı yaptı.

Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşarak, Düzce’nin gündemine ışık tutan ‘Yorumluyorum’ programında Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, 31 Mart akşamı sonuçları hazmedemeyecek adaylara tıbbi müdahale gerekebileceğini söyledi.

Ambulans 1320

“Seçim sonuçlarına tahammül edemeyen başkan adayları olacak”

Yerlerin neresi olduğunu söylemeden özellikle 4 seçim bölgesi için sağlık müdürüne çağrı yapan Ünsal, “Benim buradan Sağlık İl Müdürü Yasin Yılmaz'a bir tavsiyem var. Dört noktaya ambulans bıraksın. 31 Mart akşamı saat 17:00’de sandıklar açılıyor. 4 yere ambulans bıraksın, donanımlı ve doktoruyla beraber. Seçim sonuçlarına tahammül edemeyen başkan adayları olacak. Kalp krizi olur, tansiyon olur, bayılma olur, ayılma olur dört noktada birer ambulans hazır dursun.” dedi.

Ekran Alıntısı Removebg Preview

“Davut Güloğlu buraya gelirken hiçbir navigasyon kullanmasın”

Siyasi gelişmeleri gündeme taşıyan Öncü Medya’ya gelen olumlu-olumsuz yorumlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Ünsal, “Sosyal medyadan gerek asıl hesaplardan, gerek yedek hesaplardan gerek fake hesaplardan yorumlar yapılıyor. Özellikle Öncü’nün bir yönetim paneli var. Sizler buraya yorum gönderiyorsunuz. Biz bunları Yorumluyorum’u yazarken, konuşurken önümüze eleştirildiğimiz noktalar geliyor. Bizi eleştirdikleri iki nokta var. Birinci nokta ‘Ankette Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı niye yok?’ diyorlar. Ben Cumhuriyet Halk Partisi adayının ne bir basın toplantısını biliyorum ne bir ziyaretini biliyorum. İl başkanını zaten tanımıyoruz. Bir de Davut Güloğlu’nu çok eleştiriyorlar. Bizim gazeteci arkadaşımız Selçuk Akyol'a dedim ki ‘Selçuk bey, buyursun gelsin Davut Güloğlu medyaya para vermem derse parasız bedava gelsin. Bizi de eleştir, toplumu da eleştir. Tabii sorusuyla cevabıyla öyle kor halinde değil. Davut Güloğlu'nu davet ediyoruz. Kitabın Ortasından programını kabul eder, etmez kendisi bilir. Yalnız Davut Güloğlu buraya gelirken hiçbir navigasyon kullanmasın. Evinden çıksın, bir bulsun bakayım şu Öncü’nün olduğu yeri. Bizim itirazımız o. Çok güzel bir sanatçı, benim de çok sevdiğim bir sanatçı; sesiyle, müziğiyle, yorumuyla sevdiğim sanatçı. Ama siyaset başka bir şey. ‘Davut Güloğlu’na söz hakkı vermiyorsunuz?’ diyorlar. Buyurun, Öncü hepsine açık. Davut Güloğlu buraya geldiğinde bir anekdot yapmıştı. ‘Sakarya'dan, her yerden belediye başkan adayı ol diye teklif ettiler. Ben İstanbul'daki hanemden, düzenimden kalktım, buraya geldim.’ demişti. Bir lütuf gibi sunuyor ama ben de dedim ki; ‘Sayın Güloğlu iyi güzel de sen İstanbul'da bir ilçede veya Sakarya'da veya Rize'de bir yerde aday olsaydın. Düzce'de bakan var. 1. lig futbolcusuyla futbol oynamak başka, amatör kümede başka. Rakibin Faruk Özlü gibi 30 yıllık devlet deneyimi, siyaset deneyimi olan birisi.’ Davut Güloğlu'nu bekliyoruz, buyursun. Bu arada bugün (4 Mart) Selçuk arkadaşımla görüştüm. Ondan bir netice bekliyoruz. Cuma günü belli olur. Düzce'deki siyasette, Türkiye genelinde de var, sessizlik var. İnsanlar menfaatten midir, korkudan mıdır, vicdandan mıdır, cüzdandan mıdır nedir sessiz. Bu dönem gibi bulanık, bilinmeyen, tespit edilemeyen bir seçim daha görmedim.”

ÖZLÜ ADAMDIR, SÖZÜNDEN TUTULUR ÖZLÜ ADAMDIR, SÖZÜNDEN TUTULUR

R-1

“Ne hale geldi bizim inancımız?”

Mübarek Ramazan ayı öncesi gıda ürünlerinde fırsatçılık yapmaya kalkanları da eleştiren Ünsal, şu ifadeleri kullandı: “Paylaşım; ‘Hristiyanlar Noel'de yüzde 20-30 ticarette indirim yapıyorlar. Müslümanlar Ramazan ayı geldiğinde fiyatları yükseltiyor.’ Ne hale geldi bizim inancımız? Ramazan geliyor her şey pahalanıyor. Bu nasıl bir vicdan, iman, ihlas? Bir adam Almanya'da bir işten atılıyor. Hiçbir haklarını da vermiyor patron. Alman mahallenin papazına gidiyor. Papaz yazı yazıyor, mektubunu kapatıyor. ‘Git, bunu patronuna ver.’ Adam mektubu patrona verdikten sonra hemen adamı işe geri alıyor, bütün sosyal haklarını veriyor. Adam merak ediyor, patronuna diyor ki ‘Papaz size ne yazdı?’ Patron ‘Sen Müslüman mısın ki böyle hak yiyorsun, dedi bana.’ diyor. Maalesef son yüzyılda bu eğitim sistemi, bu yapı ile geldiğimiz noktada Ramazan ayına da girerken bu Müslümanlar’ın dünya malı menfaatinden dolayı bir Müslüman olarak utandım. İnandığı gibi yaşayan Müslümanlar’dan olalım, yaşadığı gibi inananlardan olmayalım.”