10 ilde büyük bir yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin yaralarının sarılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketlerinden birisi olan deprem felaketlerinin ardından Düzce’ye getirilen depremzedelerin tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor.

Yakınlarının yanında, KYK Yurtlarında, öğretmen evlerinde, otel ve apartlarda misafir edilen depremzedelere yönelik psikolojik destek de sağlanırken, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü de hamile depremzedeler için harekete geçti.

332274974_717155686786183_427988722881245417_n

Sağlık Müdürlüğü’nün bir süre önce başlattığı Gebe Takip Uygulamasına dahil edilen hamile depremzede kadınların, gebelik süreçleri yakından takip ediliyor. Bu kapsamda Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce’ye getirilen hamile Emine Yalçın’ı kaldığı ikamette ziyaret ederek, moral verdi. Her zaman depremzede vatandaşların yanlarında olduklarının altını çizen Yılmaz, “Deprem bölgesinden ilimize gelen ve depremden etkilenen gebe misafirlerimizi Gebe Takip Uygulamamıza dahil ederek onları yakından takibini sağlıyoruz.  Bu kapsamda deprem bölgesinden ilimize gelen gebemiz Emine YALÇIN ve ailesini ziyaret ettik. Aileye geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. Her daim yanlarında olduğumuzu belirttik. Bu zorlu sürecin üzerinden hep birlikte geleceğiz” dedi.

HABER: Savaş ARI