Hırsızlık olayı, geçtiğimiz günlerde, Körpeçler Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan bir binanın önünde gerçekleşti. Alınan bilgilere göre, yatağa bağımlı 13 yaşındaki Erva Bıçakçı’yı eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezinden alan annesi, 3 tekerlekli bisikleti yaşadıkları binanın önünde bıraktı. Gözlerini binanın önündeki elektrikli bisiklete diken hırsız ya da hırsızlar gece saatlerinde, yine çalıntı olduğu düşünülen bisikleti olay yerinde bırakarak, 3 tekerlekli elektrikli aracı çaldı ve kayıplara karıştı.

Adr234 Rw Were Rwer Wr We W

Sabah kalktıklarında elektrikli bisikletin yerinde olmadığını gören özel gereksinimli Erva Bıçakcı’nın ailesi, durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevredeki güvenlik ve MOBESE kameralarını incelemeye alsa da, bugüne kadar hırsız ya da hırsızların izine rastlanamadı.

Özel gereksinimli 13 yaşındaki Erva Bıçakçı’nın dışarıya çıkmasında tek şansı olan 3 tekerlekli elektrikli bisikletin bulunması için polis ekiplerinin çalışmaları devam ederken, baba Mehmet Bıçakcı, vicdanı olmayan hırsızlara “Engelli kızımın bisikletini geri getirin” çağrısında bulundu.

Whatsapp Görsel 2024 04 08 Saat 14.38.31 Fc560E2E

Elektrikli bisikletin çalınmasının ardından özel gereksinimli yatağa bağımlı kızlarını dışarıya çıkartamadıklarını söyleyen baba Bıçakçı, “Sabah kalktığımızda, bisikletimizin çalındığını fark ettik. Yerine eski pedallı bir bisiklet bırakmışlar, onu gördük.  Cadde üzerindeki kamera kayıtlarına baktığımızda buraya gelerek çaldığı görülüyor. Polis çağırdık, herhangi bir parmak izine rastlanmadı, bir yerleri kırarak ve düz kontak yaparak bisikleti çalmış. Polise bilgi verdik, ama bisikletimiz bulunamadı, mağduruz. Benim çocuğum yürüyemiyor, bisikletle okula götürüyorduk, sağa sola götürüyorduk, artık yapamıyoruz” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 04 08 Saat 14.38.27 E4856506-1

SOKAK SATICISI YAKAYI ELE VERDİ SOKAK SATICISI YAKAYI ELE VERDİ

Elektrikli aracı özel gereksinimli bireye başkan Özlü hediye etmiş…

Öte yandan çalınan 3 tekerlekli elektrikli bisikleti, özel gereksinimli küçük kızın ihtiyaçlarının karşılanması için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün hediye ettiği öğrenildi.

HABER: Savaş ARI