TRAFİK SİGORTASINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR TRAFİK SİGORTASINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına; Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Engin Çavuş, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü V. Osman Avcı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Mustafa Kayabaş, üreticiler ve çiftçiler katıldı.

4-131

Ziraat mühendisi Mustafa Kayabaşı toplantıda, aktif olarak çiftçilik ve tarım faaliyetleri sürdürenlere yönelik olarak yapılan programın 19 Şubat’a kadar devam edeceğini ve altyapı projelerinde 3 milyon liralık, ekonomik yatırım projelerinde 14 milyon liralık bütçelere kadar destek verileceğini belirtti.

T1-1

Kayabaşı, Kırsal kalkınma destekleri kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Tebliği'nin yayımlandığını, küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklendiğini, yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını kaydetti.

Ayrıca, program kapsamında tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolanmasının yanı sıra hayvancılık ve su ürünleri, seralar, mantarcılık, arıcılık, yenilenebilir enerji kullanımı gibi pek çok konuda yatırımcılara hibe desteği sağlanacağını belirtti.