Düzce’de özellikle sıcak yaz günlerinde koku ve sinek yüzünden yaşanan sorunlara acil çözüm üretilmemesi vatandaşların mağduriyet yaşamasına yol açıyor.

Whatsapp Image 2024 07 08 At 13.41.30

Son olarak Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na Koçyazı Mahallesi’nden ulaşan bir mahalle sakini, çöp kamyonundan muzdarip olduklarını aktardı.

Çevrenin temizliğini sağlamak amacıyla haftanın 7 günü akşam saatlerinde mahalledeki çöp konteynerlerini boşaltmak için gelen Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki çöp kamyonundan atıkları aldıktan sonra her seferinde pis su aktığını belirten tepkili vatandaş, gönderdiği fotoğraflarla bu sıcak yaz günlerinde yaşadıkları koku ve sinek sıkıntısına parmak bastı.  

Whatsapp Image 2024 07 08 At 13.41.30 (1)

“YILAN KORKUSUNDAN MEZARLIĞA GİDİP DUA EDEMİYORUM” “YILAN KORKUSUNDAN MEZARLIĞA GİDİP DUA EDEMİYORUM”

Düzce Belediyesi Beyaz Masa Birimi’ni birçok kez aramalarına rağmen herhangi bir çözümün yapılmadığını aktaran duyarlı vatandaş, aynı zamanda halk sağlığını tehdit eden bu soruna çözüm istedi. Mahallenin temiz kalması ve mahalle sakinlerinin hijyen içinde yaşaması için harekete geçen vatandaş, son çareyi durumu Öncü Haber’e bildirmekte buldu.

Whatsapp Image 2024 07 08 At 13.41.28

“Koçyazı Mahallesi çöp konteynerinden çöp alırken, kamyondan olduğu gibi su boşalıyor. Kaç sefer Düzce Belediyesi'ni ihbar hattını aratsak da bir çözüme ulaştıramadık. Yardımcı olabilir misiniz?” diyerek Öncü Haber’e ulaşan vatandaş, durumun çözüme kavuşturulmasını istedi.

Editör: Tuğba Aksoy