Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatlarıyla Şıralık’ta başlanan ve Düzcespor’un yedek stadyumunun da içinde bulunduğu spor kompleksi oluşturma çalışmaları devam ediyor.

‘Spor Şehri Düzce’ mottosuyla, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Düzcespor’un maçlarını daha sağlıklı ve nitelikli bir alanda oynaması için Şıralık’ta hayata geçirdiği yedek stat şekilleniyor. Fen İşleri Müdürlüğü sorumluluğunda sürdürülen çalışmalarda ıslak hacimler tamamlandı. Dış cephe panellerinin mekanik alt yapısının da bitirildiği çalışmalarda tezgahların montaj işlemleri de imalatların tamamlanmasının ardından yapılacak.

AW879184_01

Yedek stadın bulunduğu alana şehir stadından sökülerek getirilen tribünlere yönelik çalışmaların da eş zamanlı sürdürüldüğü bölgede, tribünlerin çelik konstrüksiyon montajları tamamlandı.

Tribün basamak betonlarının döküldüğü, çatı boyasının devam ettiği tribünlerin çatı kaplamaları ve cephe kaplamalarının mekanik alt yapı işlemleri de bitirildi. Asma tavanın taşıyıcı profillerinin montajının devam ettiği yedek stadyum çalışmalarında basın mensuplarına ayrılan alana dair yapılan döner merdivenlerinin tamamlanmasının akabinde VİP merdivenlerin imalatına geçildi. 

Tribünlerde devam eden ince işçilik çalışmalarıyla eş zamanlı devam eden çim saha genişletme ve çim saha çevre beton duvarının yapımı da hızlı şekilde ilerlerken, tasfiye işlemlerinin sürdüğü yeni antrenman sahasında ise yoğun çalışmalar devam ediyor.  ÖNCÜ HABER/ İHA