Düzce’de uzun süredir dillendirilen değişiklik gerçekleştirildi. Yaklaşık 1 yıldır Düzce’de görev yapan Kültür ve Turizm İl Müdürü İlknur Aynan, Kültür Bakanlığı’nın kararı ile görevden alınarak, eski görev yeri Kastamonu’ya atandı.

ilknur-aynan-duzce-kultur-ve-turizm-muduru-oldu-6296

Düzce’de göreve başlamasının ardından, turizm konusunda bir varlık gösteremeyen Aynan’ın neden görevden alındığı ise merak konusu oldu.

İŞTE MERKEZ YEREL PARLAMENTO ADAYLARI İŞTE MERKEZ YEREL PARLAMENTO ADAYLARI

İlknur Aynan’ın yerine ise Rize Valiliği Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Müdürü Esra Alemdaroğlu getirildi. Görevden alma ve atama kararları, bugün yayımlanan Resmi Gazete de yayımlandı.

Esra Alemdaroğlu kim?

rize-ilkultur-ve-turizm-muduru-esra-alemdaroglu

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan ve yüksek lisansını 2012-2016 yılları arasında Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Yönetimi bölümünde tamamlayan Alemdaroğlu 2012 yılında Rize İl Sağlık Müdürlüğü'ne psikolog olarak atandı. 2015 yılına kadar bu görevini başarıyla sürdüren Alemdaroğlu, 2015 yılında ise Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili olarak göreve başladı.

Alemdaroğlu, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekilliği döneminde aynı zamanda Rize Valiliği AB, Dış İlişkiler Bürosu ve Proje Koordinasyon Merkezi Korodinatörü, Rize Valiliği Gönül Elçileri Koordinasyon Birim Sorumlusu, Rize Valiliği Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Müdürü olarak görev yaptı.

Rize'nin ilk Film Festivali olan ve iki yıldır gerçekleştirilen Çay Film Festivali'nin koordinatörlüğünü yapmakta ve festivale uluslararası boyut kazandırmak için çalışmalarına devam etmektedir. Lise döneminde başladığı Rize Gençlik Merkezi tiyatro çalışmalarında günümüze kadar pek çok oyunda oyuncu olarak sahne alan Alemdaroğlu, şu anda gönüllü olarak Gençlik Merkezi'nde tiyatro yönetmenliği ve proje grubu eğitmenliği de yapmaktadır.

Kültür, sanat, spor, eğitim, turizm, sosyal sorumluluk vb. pek çok alanda proje geliştirip yürüten Alemdaroğlu, Coğrafi İşaretli Ürünler, Geleneksel ve Yöresel Sanatlar, Turizm Master Planı, Festivaller ve sosyal faaliyetlerin planlanmasında da görev almaktadır.

İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak bugün yeni görevine başlayan Alemdaroğlu iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca bilmektedir.

HABER: Savaş ARI