Son olarak 2017 yılında güncellenen eğitim müfredatı için, yeniden güncelleme çalışmaları başladı. Milli Eğitim Bakanlığınca alınan karara göre, 2024-2025 eğitim öğretim yılında, kademeli olarak hayata geçirilecek yeni müfredatın sloganı “iyi insan yetiştirmek” olacak.

ÜNİVERSİTEDE 36 BRANŞTA KURS BULUNUYOR ÜNİVERSİTEDE 36 BRANŞTA KURS BULUNUYOR

Gelecek eğitim öğretim yılında kademeli olarak hayata geçirilecek yeni müfredatla birlikte, öğrencilerin akademik başarısını sosyal becerilerle destekleyecek bir müfredat hazırlığı planlanıyor.

Yeni müfredat İlk etapta okul öncesi, 1, 5 ve 9'uncu sınıflarda uygulanacak ve 'Bütünleşik Eğitim Modeli' esas alınacak. Öğrencilerin fiziksel, psikolojik, sosyal gelişimlerini destekleyen bir sistem oluşacak. Akademik başarının yanı sıra sosyal beceriler de desteklenecek. Seçmeli ders sayısı arttırılacak.

Öğrenciler proje geliştirecek

Yeni müfredatta gündelik hayatta karşılığı olmayan kavram ve bilgiler yer almayacak. Ders içerikleri güncellenecek, konular sadeleştirilecek. Zor konular müfredattan çıkartılarak eğitimin kalitesi artırılacak. Öğrencilerin proje geliştirmeleri desteklenecek.