Düzce’nin kuzeybatısındaki mahallelere hizmet veren Salı Pazarı için Düzce Belediyesi tarafından inşa edilen Hamidiye Kapalı Pazaryeri’ndeki tezgahların sahipleri kura çekimi ile belirlendi. Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenen kura çekimine; Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Cihan Ünal, Zabıta Müdürü Selçuk Yıldırım, Ziraat Odası Başkanı Aydın Topuz, esnaf odası başkanları ile pazarcı esnafı katıldı.

“ŞENLİKLER, GELECEĞE TAŞIYAN ÖNEMLİ KÜLTÜREL MİRASLARDIR” “ŞENLİKLER, GELECEĞE TAŞIYAN ÖNEMLİ KÜLTÜREL MİRASLARDIR”

1-384

“BURADA TİCARETİMİZ BÜYÜYECEK”

Sebze ve Balıkçılar Esnaf Odası Başkanı İslam Batuhan Yangaz, Hamidiye Pazaryeri’nin yaklaşık 20-25 yıldan beri aynı yerde hizmet verdiğini ifade ederken, “Mahallelinin, etraftaki insanların ve esnafların da alıştığı bir konum. Eski yerde açık alanda yaklaşık 4 bin m2 açık alanda ticaretimizi yaparken, 2 bin 500 m2 kapalı yerde yapacağız. Esnafların biraz tezgahları daraldı, ancak burada ticaretimiz büyüyecek. Kuranın hayırlı olmasını diliyorum. Pazaryerinde bazı eksikliklerimiz var. Onlar da kısa sürede tamamlanacak. Geçiş süreci yakın zamanda bitirilecek. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

2-392

BAŞKAN ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Fatih Sarıbostan ise, “Bir pazaryerimiz daha gerçek kimliğine kavuşuyor. Sayın Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ediyorum. İnşallah bütün pazarcı esnafımıza, bu pazaryerinin hayırlar ve uğurlar getirmesini temenni ediyorum. Şimdiden kura sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ESNAFLARA BOL KAZANÇ VE BEREKET DİLEDİ

Ziraat Odası Başkanı Aydın Topuz da kapalı pazaryerini üretici esnafına kazandıran Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ederek, esnaflara bol kazanç ve bereket diledi.

Zabıta Müdürü Selçuk Yıldırım, kura çekiminin 3 aşamalı olacağını, ilk etapta üreticilerin, ardından tuhafiyecilerin, akabinde ise sebze-meyve esnafının tezgahlarının belirleneceğini ifade ederek, “Şimdiden bol bereketli kazançlar diliyorum. Hepinize hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

3-295

189 HAK SAHİBİ KATILDI

Düzce 2. Noteri huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine, 50 üretici, 69 tuhafiyeci, 79 sebze-meyve satan pazarcı olmak üzere toplam 189 hak sahibi katıldı. Kura sonucu pazaryerindeki tezgahların sahipleri belirlendi. Hamidiye, Sancaklar, Körpeşler, Çamköy, Karaca, Beyciler, Akınlar, Karacahacımusa, Sarayyeri ve Arapçiftliği mahalleleri başta olmak üzere, şehrin birçok bölgesine hizmet verecek olan Hamidiye Pazaryeri’ne taşınma işlemi Kurban Bayramı sonrası yapılacak. Her salı açılacak olan pazaryeri esnafların ve vatandaşların daha nezih bir ortamda alışveriş yapabilmelerine imkan sunacak.

Editör: Tuğba Aksoy