banner851

banner614

115 BİN KİŞİNİN SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Bolu’nun su sıkıntısını çözmek amacıyla Yığılca ilçesi sınırları içinde bulunan Hasanlar Barajı’nı besleyen Karadere Suyu’ndan faydalanmak için inşa edilen ‘Karadere İçmesuyu Tesisi'nin 115 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacağını bildirdi.

Yerel Haber 03.01.2022, 11:45
3166
115 BİN KİŞİNİN SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK

2019 yılında Yığılca ilçesine bağlı Kırık Köyü Paşabükü mevkiine inşa edilen 3 bin 635 metrelik tünel ile çalışmalarına başlanan Bolu Karadere İçmesuyu Tesisi’nde tüm imalat sürecinin tamamladığı bildirildi.

DSİ’den yapılan yazılı açıklama şöyle: “DSİ Bolu’ya yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Bolu’da son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu kapsamda 2019 yılında çalışmalara başlanılan Bolu Karadere İçmesuyu Tesisleri işinde tüm imalatları tamamlandı. Karadere havzasında bulunan memba kalitesindeki sular artık arıtma tesisine ulaştı.”

Tüm imalatların tamamlanıp arıtma tesisine su verildiği kaydedilen açıklama şöyle devam etti: “Bolu Karadere İçmesuyu Tesisleri işi kapsamında yapılan regülatör ve isale hattı ile Bolu’da yaşayan vatandaşlarımıza memba kalitesinde ve Avrupa standartlarında yıllık 7,88 milyon m³ içme suyu temin ediliyor. 115 bin kişinin içme suyu ihtiyacı sadece bu kaynaktan karşılanarak milli ekonomiye katkı sağlanıyor.”

banner844
Yorumlar (2)
Cihan Türk 3 hafta önce
3600 hanenin 1 yıllık elektrik ihtiyacını karşılayan bir çöp tesisini su kaynakları üzerine kurup bununla övünmek!
3600 hane ne kardeşim? Dalga mı geçiyorsun orası 15 milyonluk İstanbul’un su kaynaklarının tam üzeri tıbbi atık bertaraf ediyorlarmış eyvah eyvah! bu sefer yüzünüze bulaştı! Başka ülkelerde su kaynaklarının üzerinde hayvan otlatmıyorlar siz çöp tesisi kurmuşsunuz sonra markette poşet 25 kuruş! Ver ordan bir lahana turşusu abime rejimdeymiş!!!
Erdal Şahin 3 hafta önce
Erdal Şahin
Düzce ili dahilindeki suyu Bolu alıyor hayırlı olsun
Ama Bolu düzce Samandere sinekli yaylası Abant yolunun açılmasına izin vermiyor her türlü baskıyı oluşturuyorlar
Bolu siyasi olarak Düzce‘den daha fazla güçlü mü
Bir kere belediye iktidar partisinden değil bu nasıl oluyor
Bolu istediği gibi istediği yerden suyu alacak DÜZCEYE yol vermeyecek
Sayın Mustafa keskin Düzce’de her şey benden sorulur diyorsun hadi bunun cevaplarını ver düzceli olarak sonuna kadar arkanızdayız yeterki adım atın
-3
hafif kar yağışlı